Patjadega seostub juba iseenesest midagi mõnusat ja pehmet. Pealegi on väljasolev näitus, mis on ühtlasi Pireti esimene isikunäitus, algtõuke saanud just tema vanaema soovist. Nimelt olevat vanaema palunud, et Piret talle mõne armsa padja teeks. Tüdruk võttis seda soovi kuulda ja tegigi.
Endale ja emale ka
Asja käigus tuli aga igasuguseid mõtteid ning tekkis tahtmine teha veel mõned padjad. Need tulid vanaema patjadest tunduvalt väiksemad, roosal alusel pitsidega, kuhu sai trükitud multikatest pärit ahvi nägu. Samasugune ahv on ka ühel möödunud aastal kootud vaibal, mida koos patjadega samuti lugemissaali seinal näha võib.
Seejärel katsetas Piret roosipatjadega ? ümmarguste ja erinevate värvidega. Tundus põnev, mismoodi üks värv teisega koos mängib. Just värvide tõttu ongi roosipadjad üksteisest erinevad. Roosipadjad tegi Piret samuti vanaema jaoks.
Teistest patjadest toekamatena mõjuvad põrandal istumise padjad, mille kaunistuseks on värvi sisse kantud pits. Need padjad valmistas Piret oma emale. Nii ongi väljas olevad padjad tehtud pigem heast tahtest ja kindla suunitlusega, mille juures tegijal endal katsetades ilmselt ka huvitav on olnud. Tundub, et tulemus on põnev vaatajalegi. Nagu külalisteraamatust lugeda võib, on näitus jätnud südamliku mulje ning mõnigi külastaja on leidnud, et selliseid patju tahaks endalegi.
Valikuga rahul
Jõgeval gümnaasiumi lõpetanud Piret pole siinset kunstikooli lõpetanud. Tüdruk on olnud alati väga iseseisev ning soovinud pigem oma peaga mõelda. Küll on ta käinud Elita Järvela juures kunstiringis ning enne Tartu Kõrgemasse Kunstikooli astumist olnud siinse kunstikooli juures individuaalkursustel. Praegu on Piret jõudnud kunstiõpingutega Tartus kolmandale kursusele ning oma valikuga ülimalt rahul. Ta leiab, et iga uus õppeaine pakub üllatusi ning valdavalt oma ala fanaatikutest õpetajatega nagu erialaõpetaja Lee Reinula ja teised on rõõm ikka ja jälle midagi avastada.
Millega Piret tulevikus tegelema hakkab, seda ta ise praegu veel päris täpselt öelda ei oska. Praegu pakub huvi kõik – alates kangaste ja mustrite ajaloo tundmaõppimisest, eri värvide võimalustest kuni rõivakomplektide valmistamiseni. Maikuus pääses Piret oma rõivakollektsiooniga osalema ka üritusele “Projekt: mood-perfomance-tants”.
VAIKE KÄOSAAR