Päästjate töömailt

FOTO: LÕUNA PÄÄSTEKESKUS


1. veebruaril kella 18.06 ajal toimus liiklusõnnetus Jõgeva maakonnas Mustvee vallas
Vanassaare külas Jõhvi-Tartu-Valga mnt 95. km, kus 46-aastane mees juhtis sõiduautot Audi ja sõitis otsa põdrale. Kiirabi toimetas autojuhi ja sõidukis kaassõitjana viibinud 15-aastase neiu haiglasse kontrolli.
Pärast õnnetust sõitis teele jäänud põdrast üle veel teinegi auto. Teises kokkupõrkes inimkannatanuid ei olnud. Päästjad abistasid avariijärgse ohutuse tagamisel ja hiljem rohkem viga saanud auto treilerile teisaldamisel. Hukkunud põdra äraviimiseks tulid kohale jahimehed.
Kella 18.37 ajal teatati, et Palamuse alevikus Uuel tänaval süttis korteri köögis pannil õli. Korterielanikust mees kustutas põlengu veega, kuid sai selle käigus kätele põletusi. Päästjad kontrollisid tuleohutust, kannatanule andsid abi kiirabitöötajad. Päästjad juhivad tähelepanu, et õli ei tohi mingil juhul kustutada veega, sest sellest lahvatab tulekahju veelgi suuremaks. Pannil süttivat õli- või rasvapõlengut saab summutada tulekustutustekiga, kuid häda korral ajab asja ära ka märg rätik või pannile tihedalt peale lükatud kaas.
4. veebruaril kell 17.51 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Võisiku külas sõitis auto vastu puud ja süttis põlema (pildil). Inimene pääses autost välja ja tulekahju püüti kuuekilose pulberkustutiga kustutada. Päästjate saabudes oli tuli siiski levinud salongi ja auto põles lahtise leegiga. Põlengu kustutamiseks kulus kaks tonni vett. Liiklusõnnetuse asjaolusid selgitas edasi politsei.
PPA/PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus