Päästjate töömailt

13. novembril kell 11.36 teatati, et Põltsamaal Õuna tänaval on kortermaja keldris suits. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid infrapunakaamera abil tulekolde elektrikilbist, mis käsikustutiga kustutati. Ruumid tuulutati, ühistu esindajale anti juhis kutsuda kohale elektririkete kõrvaldamisega tegeleva ettevõtte spetsialistid.

Suitsuandurit asendasid appihüüded

13. novembril kell 16.20 teatati, et Jõgeval Rohu tänaval asuvas kortermaja korterist on kuulda appihüüdeid ning trepikojas levib suits. Pääste suitsusukeldujad leidsid korteri, mille köögist elektripliidil tulekolle ja sellest oli süttinud omakorda kõrval pesumasin ja sein. Korteris olnud vanem naine juhatati välja ning anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes kannatanu haiglasse toimetasid. Tulekahju kustutati, köök ja koridor said suitsu- ja tahmakahjustusi. Kahjuks ei leidnud päästjad põlenud korterist märke töökorras suitsuandurist.

Tulekahjus hävis suur osa elumajast

13. novembril kell 20.07 teatati, et Jõgeval Mustvee maanteel põleb elumaja (pildil). Juba teatamise ajal ulatusid leegid katuse alt ja akendest välja. Päästjad kustutasid maja kell 23.03. Ulatuslikke tulekahjustusi said kõik toad ja katusekonstruktsioonid, mida päästetöödel avati. Inimesi majas tulekahju ajal ei olnud ja päästetöö juhini jõudnud info järgi majas püsivalt ei elatud. Hiljem käisid sündmuskohal olukorraga tutvumas ka majaomanikud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.
PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus