Päästjate töömailt

8. mail kell 13.12 käisid päästjad Jõgeva vallas Õuna külas Tartu mnt rekka ja sõiduauto avarii tõttu teele sattunud õlireostust eemaldamas.
9. mail kell 13.26 teatati kulupõlengust Põltsamaa vallas Pauastvere külas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng levinud poolele hektarile, süttinud oli oksahunnik ja tuli ähvardas kuuri. Päästjad kustutasid tulekahju kustutusvarustuses ATV abil. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud juba laupäeval tehtud lõkkest, mis oli korralikult kustutamata jäetud. Päästjad hoiatavad: lõkke süütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks!
Päästjad tuletavad meelde ohutu lõkketegemise reeglid:
Enne lõkke süütamist veendu, et lõkkekoht ja selle ümbrus on põlevast materjalist
puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ning tule tegemisega ei kaasne ohtu loodusele.
Lõket tee vaid tuulevaikse ilmaga. Tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsa, kuluheinale või muule põlevmaterjalile.
Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit.
Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahend – näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik.
Enne lõkke juurest lahkumist veendu, et see oleks täielikult kustunud. Vajadusel vala lõkkekoht veega üle või kata pinnasega.
9. mail kella 14.45 ajal süttis Jõgeva vallas Sadukülas tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest sõiduauto BMW, mille päästjad veejoaga kustutasid.
10. mail kell 13.19 teatati, et Mustvee vallas Vilusi külas on kass puuokste vahele kinni jäänud ja teda ründavad varesed. Päästjad hakkasid püstitama redelit, kui kass lahti rabeles, alla sai ning minema jooksis.
PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus