Päästjad on töisteks pühadeks alati valmis

Kui enamik inimestest saab rahulikult jõulupühi pidada, siis on ka piisavalt selliseid ameteid, kus inimestel tuleb vähemalt osal pühadepäevadest tööl olla. Nende seas on ka päästjad.


„Meie töötame graafiku alusel, mis eelneval kuul paika pannakse. Oleme tööl terve ööpäeva, millele järgneb kolme ööpäeva jagu vaba aega. Sellise rütmiga oleme harjunud ja meie jaoks pole vahet, kas tööaeg langeb tööpäevadele või riigipühadele,“ rääkis Põltsamaa päästekomando meeste igapäevasest tööst komandopealik Urmas Ojala.

„Töistest pühadest rääkides oleneb palju sellest, kes mida eelistab. Pühade ajal on meil topelttasu, mis aitab kompenseerida perest ja kodust eemal olemist. Mina ise eelistan jõulupühade ajal perega koos olemist. Jõulud, aastavahetus ja jaanipäev on niisugused pühad, kus saadakse rohkem sugulastega kokku ning käiakse perekonniti läbi.

Muud kalendris kirjas olevad n-ö punased päevad on niisugused, millest meie jaoks tööl olemist silmas pidades probleemi ei ole. Minu lapsed on juba suured ning kingituste jagamine ei pea just jõululaupäeva õhtul toimuma. Jõuluõhtu pidamine ja kingituste jagamine pereringis on tähtsam nende meeste jaoks, kellel on väikesed lapsed.“

Urmas Ojala tööalaste väljasõitude kohta statistikat ei pea ja enda jaoks neid kuhugi kirja ei pane. Seetõttu ei oska ta midagi huvitavat varasemate jõulupühade kohta välja tuua. Pühade ajal on inimesed tavapärasest ülemeelikumad ning seepärast kipub üht-teist sellist, kus päästjate abi vajatakse, ka juhtuma. Tuleõnnetused tekivad pühade ajal siis kui väljas krõbedamad külmakraadid valitsevad ning ka autodega kiputakse siis üleliia kihutama, eeskätt noored inimesed.

„Ega pühade ajal midagi teistmoodi ei ole, peame samamoodi tööd tegema nagu muul ajalgi. Välja sõidame sama kiiresti nagu muidu. Eks see on küll veidi nukker, kui tead, et väga paljud inimesed peavad pühi ja minul tuleb siin tööl olla. Aga katame siia endale ka pühadelaua, kust ei puudu seapraad, hapukapsas ja verivorst,“ arutles meeskonna liige Indrek Kohv.

„Meil on siin igal aastal ka jõulukuusk olnud, aga kuidas tänavu saab olema, veel ei tea. Metsaomanikest meeskonna liikmed on siia tavaliselt kuuse toonud. Ise korraldame endale uue aasta alguses ühise talvepeo,“ rääkis päästjate pühade aegsest elust Urmas Ojala.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus