Päästjad ja kiirabi lihvisid koostööd

“Liiklusõnnetusi, kus vajatakse päästeteenistuse abi, juhtub Jõgevamaal õige sageli, keskmiselt kord nädalas. Alles hiljuti oli mitu ränka, inimohvritega avariid Tallinna-Tartu maantee Jõgevamaa piiridesse jääval teelõigul, eelmisel reedel sõitis aga Puurmanis kraavi sõiduauto. Kiirabi viis autos olnud lapse ja kaks täiskasvanut haiglasse, päästjad hoidsid ära sõiduki süttimise ja tõmbasid avariilise auto ratastele. Mida sujuvam on päästjate ja meedikute koostöö ning rollijaotus sellistes situatsioonides, seda kiirem ja tõhusam on abi,” märkis Jõgeva päästeosakonna juhataja Jüri Alandi.

Päästjate, kiirabi ja politsei koostöö sujuvust on harjutatud varemgi: mullu oli suurem õppus, milles osalesid mitu päästekomandot, Mustvee ja Tartu kiirabi ning politsei. Eelmisel nädalal tehti aga koolituspäev koos praktilise õppusega komandopealikele ja meeskonnavanematele. Varingu- ja nöörpäästeõppus viidi läbi Rääbise külas vanas kontorihoones. Õppepäeva eesmärgiks oli harjutada varingusse jäänud inimeste päästmist käepäraste vahenditega, tagades samas ka päästjate endi ohutus.

“Meil on Mustvee kiirabitöötajatega väga hea vastastikune koostöö. Oleme korraldanud ühisõppusi ka varem ja ega sellenädalanegi jää viimaseks. Õppepäeval mängisime läbi mitmeid erinevaid situatsioone, kus tuleb kannatanud autost kätte saada ja neile esmaabi anda. Seekord tuli ohvri kättesaamiseks eemaldada auto katus. Koostöö meedikutega sujub meil üha paremini ja seekordne õppus läks üsna hästi ? harjutamine teeb meistriks,” tegi Mustvee tugikomando pealik Tarmo Säälik õppepäevast kokkuvõtte.

Maakonna koolides ja lasteasututes jätkuvad aga evakuatsiooniõppused, millele eelneb ohutusalane koolitus nii töötajatele kui ka lastele.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus