Päästeauto sõitis libeduse tõttu teelt välja

Laupäeva varahommikul pisut enne kella seitset juhtus raskem liiklusõnnetus Põltsamaa-Võhma maanteel Jõgeva ja Viljandi maakonna piiril, kus parasjagu päästesündmusele sõitnud Põltsamaa komando pääste-auto Scania sõitis teelt välja kraavi ning rullus katusele. Päästjad said vigastada ja nad toimetati haiglasse.


Õnnetus juhtus Põhja-Sakala vallas Loopre külas Mäekõrtsil. Õnnetuskoht asub kohas, kus on Põltsamaa valla ja Põhja-Sakala valla piir, ühtlasi on seal ka maakonnapiir. Tegemist on metsavahelise teelõiguga, kus tee on üsna kurviline ning sel hommikul oli ilmastikuolude tõttu ilmselgelt ka erakordselt libe.

Päästeauto läks abi andma

Oma rolli mängis ilmselt temperatuuri kõikumine – eelmisel päeval oli olnud sulailm ning öötundidel teedel temperatuur langenud alla nulli.
„Päästeauto liikus abi andma samal Põltsamaa-Võhma maanteel libeduse tõttu teelt välja sõitnud sõiduautojuhile, kes avariis õnneks siiski tõsisemalt vigastada ei saanud,“ selgitas päästeameti Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.
„Päästjad, kes teelt välja sõitsid, said väljakutse hommikul kell 6.47 Põhja-Sakala valda Loopre külla Põltsamaa-Võhma maantee 15. kilomeetrile, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto, mille juht oli autos üksinda. Kuigi päästjad kohale ei jõudnud, sai kannatanu kohapeal esmaabi kiirabitöötajatelt. Tõsisemalt vigastada ta ei saanud ja jäi auto minema toimetamist organiseerima, milleks tellis puksiiri,“ täpsustas Kiik.
Päästeautoga juhtus õnnetus kraavi sõitnud sõiduautost 1,4 km Põltsamaa pool. Põltsamaa komando päästeautos olnud neli päästjat viis kiirabi Tartu ülikooli kliinikumi.
„Õnneks ei osutunud Põltsamaa komando päästetöötajate vigastused siiski eluohtlikeks. Hetkel on mehed kõik haiguslehel ning paranevad. Sisejuurdlus praegu õnnetuse teemal alles käib, mille käigus selgitatakse välja õnnetuse täpsemad asjaolud ja põhjus, kuid tähtis on siiski see, et vigastada saanud päästjad on ühes tükis ja paranevad,” lausus Marek Kiik.
Põltsamaa komando päästemasina väljatõmbamiseks telliti Tartust puksiirauto. Põltsamaa komandos jätkas teenistust uus valvevahetus asendusautoga Jõgeva komandost – tegemist on päästeameti reservautoga.
Õnnetuskohale saabus ka politsei ning liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustati ametkondlikku juurdlust.

Nii tõsist õnnetust varem pole olnud

„Nii tõsist õnnetust Põltsamaa komando päästeautodega varem juhtunud praegustel andmetel ei ole,” lisas Marek Kiik.
„Kõik liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja ametkondliku juurdluse käigus. Päästeamet palub kõigil liiklejatel olla liikluses väga ettevaatlik, kuna ilmaolude tõttu on teed kohati väga libedad,” selgitas Lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja Arvi Uustalu.
Üle ega ümber ei saa sellest, et maantee sündmuskohal oli väga libe – seda kinnitavad ka mitmed umbes sel kellaajal ja mitu tundi hiljemgi Jõgeva- ja Viljandimaal liigelnud inimesed.
„Meil puuduvad andmed teehoolduse tegemise või mitte tegemise kohta. Tee oli aga kahtlemata ilmastikuoludest tulenevalt libe. Kahjuks ei osatud antud juhul arvestada kiilasjääga ja tee peale tekkinud niinimetatud musta jääga. Kõik niisugused tööõnnetused analüüsime me hiljem tähelepanelikult läbi, et ei korduks,“ lausus Marek Kiik.
Põltsamaa vallavalitsuse teedespetsialist Aivar Aigro ütles Vooremaale, et antud maanteel vastutab teehoolduse eest kohalik teehooldaja, kelleks on AS TREV-2 Grupp. Ta ei osanud täpsustada, kui sageli sel teelõigul libedusetõrjet talvel tehakse, kuid möönis, et öötundidel nii tihti ilmselgelt teehooldust ei tehta kui päevasel ajal.
„Ma pole täpsemalt kursis teehooldusega antud asukohas, kuid Põltsamaa valla teedel ja Põltsamaa valla piires olevatel riigiteedel võib talvise teehooldusega rahule jääda,“ märkis Aivar Aigro.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus