Päästeameti tehnikapark uueneb

Sel aastal uueneb Päästeameti tehnikapark 33 metsa- ja maastikukustutustööde jaoks sobiva ATV ning 10 paakautoga. Uued paakautod hakkavad kandma nime Ahto.


„Väikesed, kiired ja maastikusuutlikud sõidukid on eriti vajalikud kevad- ja suveperioodil, kui on rohkesti kulu- ning metsapõlenguid. Just tänu neile suutsime ka möödunud suve põuaperioodil ära hoida mitmete väiksemate tulekahjude paisumise suurõnnetuseks. Teinekord ei ole põlengu kustutamiseks palju vett vajagi, küll aga on oluline saada põlengukohale kiirelt ligi, mida suured ja rasked päästeautod alati ei võimalda,“ selgitas Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi.

Kokku saab Päästeamet 33 komplekti, mis koosneb ATV-st, kustutussüsteemist ja ATV transpordiks vajalikust haagisest. Kuuerattaveolistel sõidukitel on peal 200liitrine veepaak ning kustutussüsteem, lisaks on võimalik pumba abil vett võtta ka veekogudest. Vajadusel saab kogu kustutussüsteemi hõlpsalt eemaldada ning sõidukit kasutada esemete või ka kannatanute transpordiks. Eristamiseks on ATV-del peal punased kleepsud ning pääste kirjad, lisaks on sõidukitel ka kollased märgutuled.

28 ATV komplekti leiavad uue kodu päästekomandodes üle Eesti, neli läksid demineerijatele, kel tuleb tihtilugu metsast ja soost käia lõhkekehi välja toomas ning üks Päästeameti logistikakeskusesse.

Lisaks vahetatakse sel aastal uute vastu välja kuus vana paakautot. Uued paakautod on eelmistega üsna sarnased, kuid erinevused on välimuses ja tehnilises võimekuses. Autod on 7,9 meetrit pikkused, uue põlvkonna kabiiniga ning suurema mahuga veepaagiga.

„Paakautod on eelkõige vajalikud maapiirkondades ja suurte metsatulekahjude puhul, kus puuduvad kustutusvee saamiseks hüdrandid või on veevõtukohad tulekahjukohast kaugel. Uued paakautod on ehitatud nii, et neile on võimalik vett väga kiiresti peale ja maha laadida, millega tagatakse päästesündmustel võimalikult suur veehulk,“ selgitas Suurkivi.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus