Päästeameti kodunõustamisi saab tellida veebist

Varem pidid need, kel soov päästjatelt koduse ohutuse kohta nõuandeid saada, helistama riigiinfotelefonil 1247 ja broneerima kodunõustamiseks aja, nüüd saab veebi vahendusel kodunõustamise tellida.
Kodunõustamine tähendab seda, et vabatahtlikud ja kutselised päästjad tulevad inimesele külla, vaatavad üle tema eluruumid ja kodu lähiümbruse ning annavad nõu, kuidas seda veel ohutumaks muuta. Kodunõustamise käigus kellelegi trahvi ei tehta. Nõustamine tähendab selgitustööd ja tähelepanu juhtimist, et võimalike õnnetuste riske vähendada.
Peamisi teemasid, millele kodunõustamistel tähelepanu pööratakse, on tuleohutus.
Kodunõustamise tellimine on kõigile tasuta ja protsess on lihtne: tuleb minna päästeameti ohutusportaali<https://ohutusportaal.paasteamet.ee/>, valida sealt rubriik „Kodunõustamiste tellimine“, vajutada nupule „Telli kodunõustamine“ ja täita vajalikud väljad.
Ohutusportaali saab avada nii arvutis kui ka telefonis.
Tellimus jõuab automaatselt lähimasse päästekomandosse ning tellijaga võetakse ühendust seitsme päeva jooksul. Kodunõustamist teevadkutselised ja vabatahtlikud päästjad. Nõustamine võtab aega 15–30 minutit.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus