Päästeamet võtab jääohutuse erilise tähelepanu alla

Päästeamet võtab siseveekogud suurema tähelepanu alla, et haprale jääle läinudinimesi hoiatada ja kaldale kutsuda.

Viimaste nädalate miinuskraadid on siseveekogudele tekitanud jääkihi, mis onveel liiga õhuke ning ei kanna. Järjest enam on juhtunud õnnetusi, kus inimesedon siiski oma elu ohtu seades õhukesele jääle läinud ning sellest läbi vajunud.

„Nõrgal jääl juhtub inimestega õnnetusi igal aastal. Tihti just kalameestega,kes arvavad, et kogemustest tulenevalt ei juhtu nendega midagi ning lastega,kes mängulustis unustavad lihtsad õpetussõnad. Tegelikult pole ühtegi headpõhjust, miks inimene üldse nõrgale jääle minema peaks,“ selgitas Päästeametiennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Jääkattele tasub minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10sentimeetrit. Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse veetemperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanudinimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga veesteadvuse veelgi varem.

Päästeamet kutsub kõiki inimesi üles ettevaatlikkusele ja tähelepanelikkuseleveekogude ääres viibimisel. Esimene jää võib pärast pikka ja palavat suveeelkõige lastes elevust ja uudishimu tekitada, seega palume lapsevanematelrääkida kodus üle hapra jääga seonduvad riskid ning hoida oma lastel silm peal.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus