Päästeamet tunnustas aumärgiga tublisid jõgevamaalasi

Neljapäeval tunnustas Päästeamet päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjadega 131 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ning vara päästmisel või on osutanud märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel. Tunnustuse pälvisid ka jõgevamaalased, kes oma teoga silma paistnud.


Elupäästja III klassi medali sai Janeliis Mattis, kes pildistas mullu 2. augustil Aidu järve ääres treeninud paraplaanilendurit, kes vette kukkus. Noor naine taipas, et lendur ei oska ujuda, ning kiirustas talle appi. Vapper neiu võttis lenduri selga ning ujus kaldale, kus lendur sõbranna abiga välja aidati.

Elupäästja I klassi medali sai Lõuna päästekeskuse Jõgeva päästekomando päästja Tauno Tuvike. III klassi elupäästjamedali sai samuti Jõgeva päästekomando päästja Endel Aare, kes päästis 14. aprillil Painkülas põlema läinud kahekorruselise maja korterist kolm kannatanut. Sel sündmusel töötas suitsusukelduslüli suure koormuse all, sest oli vaja leida kannatanud, likvideerida tulekahju ning tagada samal ajal ülejäänud elanike ohutus.

III klassi medaliga tunnustati ka Jõgeva päästekomando meeskonnavanemat Ivar Feimani ja komando päästjaid Rauno Feimani ja Janis Borovkovi, kes aitas 7. juunil põlema läinud Painküla kortermaja keldrit kustutada. Meeskonnavanem avastas maja teiselt korruselt veel ühe tulekahju ning tõi põlevasse korterisse sisenedes välja kaks kannatanut. Selle käigus kutsus ta keldrist appi suitsusukelduslüli, kes tõi korterist välja veel kaks inimest.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus