Päästeamet alustab kontrollkäikudega

Järgmisel nädalal, 13.–17. novembrini kontrollib päästeamet Eesti kodudes kohustusliku suitsu- ja vingugaasianduri olemasolu.
Suitsuandur on juba 14 aastat kohustuslik, kuid päästeameti hoonetulekahjude analüüsi põhjal paljudest kodudest puudu. Sama kehtib ka tahke- ja gaasikütteseadmetega hoonetes kohustusliku vingugaasianduri kohta. Tuleb tähele panna, et suitsu- ja vingugaasiandurite tagumisele küljele on märgitud kuupäev, millest alates anduri eluiga lõpeb. Reeglina vajavad 10 aasta vanused andurid välja-
vahetamist. Ka häireseadme tühjenevad patareid tuleb kohe välja vahetada. Selle vajadusest annab andur märku üksikute piiksudega.
Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 33 inimest, neist viimased viis alates 21. oktoobrist toimunud eluhoonetulekahjudes Lõuna-Eestis: Valga-, Tartu-, Viljandi-, Võru- ja Põlvamaal. Suitsuandur puudus neljal juhtumil, ühel puhul oli andur pandud kapi peale, kus sellest aga kasu ei olnud. Päästeamet meenutab elutähtsa seadme vajalikkust ühekordse ja mahuka kontrollkäiguga. Suur on tõenäosus, et ka teie koju satuvad päästjad ja inspektorid, et veenduda suitsuanduri olemasolus, õiges paigalduses ja töökorrasolekus.
Töökorras suitsuanduri puudumisel on päästetöötajatel võimalik süüdlast lühimenetluse korras trahvida 40 euroga.

PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus