Paarsada noort kunstnikku osaleb Jõgeval eelprofessionaalse kunsti festivalil

Eelprofessionaalse kunsti festival on suunatud kõigile kunstisuunitlusega huvialakoolide õpilastele üle Eesti. Toimuvad mitmesugused workshopid, animafilmi tegemist  juhendavad inimesed Nukufilmi lastestuudiost, joonistamise töötoas õpetab noori Jõgeva Kunstikooli ja Tallinna Kunstiülikooli  vilistlane Angelika Schneider-Sepping, kompositsiooni õpikoda juhendab  samuti Jõgeva Kunstikooli vilistlane ja praegune kunstiüliõpilane Kaidi Tepaskind.
Kogu festivali teema on tänavu “Me oleme…eestlased”. Noored kunstnikud käsitlevad oma töödes seda, millisena nad eestlasi kujutava ? kas maarahvana, kultuurirahvana, Euroopa Liidu liikmetena või kuidas iganes.
Noorte kunstihuviliste toimetamist ja tegutsemist spordikeskuse Virtus suures saalis on alates kella kümnest oodatud uudistama kõik huvilised.
Noored avavad ka Moskvast alguse saanud jalakäijate tänava ARBAT, mille idee on, et kunstnikud teevad ja müüvad tänaval oma kunstiteoseid.
Selline kunstitänav seatakse sisse ka spordikeskuse Virtus suures saalis, kus kunstiõpilased oma töid teevad ja müüvad.
Meistritunnis räägib portreemaalija  Aarne Hanni endast ning oma loomingulisest tegevusest Koreas, kus ta kõrgete riigitegelaste kutsel maalimas käis.
Festivalil saab lasta teha ka näomaalinguid ning elada ennast välja niinimetatud “pika pildi” tegemisel, kus iga kunstihuviline saab oma tundeid kunsti läbi välja elada.
Täna on Spordikeskuses Virtus avatud kolm näitust: Kunsti- ja kunstidekoolide ühisnäitus, kus saab vaadata umbes viitsada erinevat joonistust, maali ja kompositsiooni, fotonäitus ning 2006. aasta laste kunstikalendri konkursitööde näitust. Anne Nurmiku sõnul on kunstikoolide ühisnäitus kõigile hea võimalus koolide taset omavahel võrrelda ja et kõik koolid panevad välja ikka oma parimad tööd, siis selgub näitusel kindlasti, milline kunstiala ja -suund mingis koolis kõige tugevam on.
Täna õhtul algusega kell 21.30 toimub oksjon, kus läheb müügile üks töö iga osaleva kunstikooli loomingust.
Pikemalt loe laupäevasest Vooremaast
EVA KLAAS

 

blog comments powered by Disqus