Õunad vedelesid Siimusti kalmistu prügikastis

“Need on kindlasti kodudest toodud, surnuaias ju õunu ei kasva,” ütles tähelepanelik inimene.

Siimusti kalmistuvahi, Kuremaa Enveko töötaja Endel Kaasiku sõnul vastab informatsioon tõele. Ning kalmistu prügikastidesse visatakse mitte ainult õunu, vaid ka kõikvõimalikku muud kraami. Kaasiku sõnul on ta prügikastidest leidnud elektrikaableid, kummivoolikuid, tomativarsi, kõikvõimalikku olmeprügi ning isegi hügieenisidemeid. Kaasiku sõnul on prügiprobleem aktuaalne mitte ainult Siimusti surnuaias, vaid ka Laiuse kalmistul.

Kaasiku sõnul toodi suvel kodunt prügi kalmistule vähem, kuid viimase tühjendamise ajal teisipäeval moodustas olmepraht paari kuupmeetrise mahutavusega prügikastide sisust vähemalt veerandi. Mõnes prügikastis oli prügi, mida seal olema ei peaks, koguni poole kasti jagu.

Kaasik ütles, et Siimusti kalmistul on eriti populaarsed neli prügikasti, mis jäävad Jõgevalt sisse tulles sõidutee lähedale. Sinna sõidetakse autoga juurde ning kui kedagi näha ei ole, visatakse prügi sisse. Alles hiljuti nägi kalmistuvaht, kuidas peatus BMW ning noor naine viskas kasti neli-viis suurt musta prügikotti. Kui Kaasik ise sinna jõudis, kihutas auto juba Saduküla poole.

Ühe soditooja avastas kalmistuvaht paberi järgi, kus oli kirjas mobiiltelefoni number. Kui Kaasik sellele telefonile helistas, vastas inimene, et ega tema ei teadnud, et sinna ei tohi prügi visata.

Kalmistuvaht ütles, sodiloopijad peaksid teadma: vahelejäämise korral ootab neid ka karistus.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus