Ott Lepland: „Inimene otsib kogu elu oma teed“

  1. 3, augustil astub Peipsi järve kaldal, Ranna puhkebaasi laval üles Ott Lepland, kes arvab, et just väikeses kohas on muusikul publikuga intiimsem ja vahetum side.

Millised on Sinu esimesed mõtted-emotsioonid, kui Peipsi järve mainida?

Kui Peipsit mainida, tulevad meelde eelkõige need armsad külad ja majad, mis Peipsi ümbrust iseloomustavad. Samuti seostub mulle Peipsiga millegipärast suvi ja päike. Võib-olla sellepärast, et olen Peipsi äärde sattunud ise põhiliselt suvel. Ja otseloomulikult Peipsi sibul ja muidugi rääbis.

Kui töiseks oled enda jaoks selle aasta suve teinud? Oled jätnud endale veidi aega ka puhkamiseks?

Suvel eriti endale puhkamisruumi pole jätnud, kuna esinemisi on palju ja laulud tahavad laulmist. Korraks katsun siin juuli alguses nädalaks ikkagi Hiiumaale, vanaema juubelile jõuda.

Käid Sa ka publikuna külastamas teiste artistide esinemisi? Kelle kontsert on eredamalt meelde jäänud?

Olen paljusid eesti artiste näinud enda esinemiste kõrvalt, sest satume ikkagi paljudega tihti samadele festivalidele või kontsertidele esinema. Konkreetselt kedagi välja tuua ei oska, usun, et Eesti artistide tase on laias laastus võrdselt stabiilne. Keegi nagu hetkel teistest artistidest oma lavalise show või vokaalsete oskuste poolest esile ei kerki.

Kui Sul on valida, kas anda kontsert Saku Suurhallis või kaunis Eesti maakohas, siis kumba eelistaksid?

Keeruline küsimus. Usun, et iga eesti artisti unistus oleks Saku Suurhall välja müüa. Samas pakub näiteks suveaeg palju võimalusi maakohtades esinemisteks. Väikses kohas esinemise plussiks on muidugi see, et suhe publikuga on intiimsem ja vahetum. Saku Suurhallis tuleks selleks kindlasti oluliselt rohkem vaeva näha, et publikuga hea side saavutada.

Mis Sul veel peale laulmise hästi välja tuleb? Oskad sa puutööd, kokata?

Puutööga ma otseselt aktiivselt tegelenud pole, aga usun, et hätta ma ei jääks. Kodus armastan köögis kokata küll. Tavaliselt olengi mina kodus see, kes köögipoole eest hoolitseb.

Millest tingituna oled Sa oma karjääris, loomingus ja elus muutunud tasakaalukamaks ja sügavamaks? Tundub, et oled rahu leidnud.

Eks ikkagi see 10 aastat, mis olen siin Eesti muusikamaastikul tegutsenud, on ka omajagu kogemust andnud. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkab endale selgeks saama siht, kuhu muusikaliselt liikuda. Eks inimene õpib ja otsib tegelikult kogu elu oma teed aga kogemus aitab ikkagi enda olemust ja elumõtet oluliselt paremini mõista.

Samal ajal, kui Sa esined Ranna puhkebaasis, teeb mehetegusid Sinu nimekaim Soome rallil. Kui palju Sa Ott Tänaku tegemisi ja spordi üldse jälgid?

Ikka jälgin Ott Tänaku tegemisi ja hoian alati silma peal, kui Ott võistlustules on. Õnneks kaks telekanalit Eestis on hakanud ka rallietappidest ülekandeid tegema, nii et ülevaade Oti käekäigust on nüüd palju paremini kättesaadav. Kui telekat parasjagu vaadata ei saa, hoian ennast tema käekäiguga kursis läbi erinevate spordiportaalide. Aga väga meeldib vaadata ka veel näiteks jalgpalli ja elada kaasa Eesti naissportlastele tennises.

Ott Leplandi kvartettkontsert toimub 3. augustil looduslikult kauni Peipsi järve kaldal Ranna puhkebaasi laval algusega kell 18.00. Uksed avatakse külastajatele kell 16.00.

Pileteid on võimalik osta Piletilevist ja kohapeal.Ott Lepland: „Inimene otsib kogu elu oma teed“

blog comments powered by Disqus