Ott Kiivikas tegi Mustvee jõusaalis puust ja punaseks ette

Esmaspäeva õhtul avati Mustvee spordihoones nüüdisaegne jõusaal. Kohal oli Eesti kulturismi tipptegija ja koolitaja Ott Kiivikas, kes näitlikult tutvustas kohalolnutele uue jõusaali võimalusi.


„Aastaid on Mustvees mõeldud ja räägitud vajadusest jõusaali järele. Täna võime siis lõpuks rõõmsalt tõdeda, et jõusaal on treenijatele avatud,” märkis jõusaali avamisel spordiklubi Mustvee juhatuse liige Janek Romanovitš.

Ka Mustvee vallavanem Märt Kraft avaldas head meelt, et kauaoodatud spordirajatis lõpuks valmis sai. „Kõike, mis siin tehakse, tehakse oma tervise heaks ja sellest võib ainult rõõmu tunda.”

Mustvee spordihoones alustati jõusaali ehitustöödega tänavu maikuus. Jõusaali ehitus, mida vedas kohalik spordiklubi ja mis läks maksma ligi 30 000 eurot, valmis Mustvee valla ja PRIA Leaderi programmi toetusel. Jõusaalis on põrandapinda 85 ruutmeetrit ning seadmed monteerisid Füsioline OÜ töömehed.

„Meie jõusaalis saavad harjutada nii need, kes soovivad treenida rohkem kardioseadmetel kui ka need, kes tahavad rauda sikutada või siis mõlemat teha,” ütles spordihoone juhataja Tiit Tammaru.

Kardioseadmetest on uues jõusaalis kolm sõudeergomeetrit, kaks veloergomeetrit, üks jooksulint ja ellips. Lisaks veel hulk erinevaid jõumasinaid. Saalis on jäetud ruumi veel paarile seadmele, kui millestki puudust peaks tulema.

Avamisele saabunud kulturist Ott Kiivikas avaldas kiitust jõusaali tegijatele ja kinkis neile ajakirja postri endast. „Siit saavad jõusaali kasutajad näha, milliseks on võimalik oma keha vormida.”

Kivikase sõnul on see justkui pühakoja avamine, mis on esimeseks suureks sammuks enda treenituse arendamisel. „Me ei pea seda võtma kui tippspordi arendamise keskust. Eelkõige on see mõeldud ikkagi enda arendamiseks ja treenimiseks. Kui on teada, et tänapäeval elavad inimesed pea kaks korda kauem kui sada aastat tagasi, siis oluline on selle juures mõelda ka meie keha füüsilisele seisukorrale. Ja regulaarsest spordiharrastusest ei ole siin midagi paremat.”

Kiivikas märkis, et just kehaline aktiivsus määrab ära meie hea enesetunde ka aastate lisandudes.

„Jõusaalis tehtavad harjutused on aluseks igale spordialale. See toetab treeninguvõimalusena kõikide spordialade esindajad. Lisaks on Eesti kliimas sellise treeningsaali olemasolu väga tervitatav. Tuled valgesse ja sooja saali ning saad oma treeningu ära teha.”

Kulturist kiitis Mustvee valda, et panustati sellise sportimisvõimaluse rajamisse. Kiivikase sõnul on selles ruumis olemas isegi väike varu, et veel mõned instrumendid siin üles panna.

Seejärel käis Kiivikas ükshaaval läbi kõik jõusaali seadmed ning näitas jõusaali kogunenud rahvale ette, milliseid harjutusi teha saab.

„Oluline on see, et jõusaali kasutatakse regulaarselt, paar korda nädalas. Ning harjutusi tuleb teha sujuvas tempos, et iga liigutusega arendada just seda lihasgruppi, milleks antud seade on mõeldud. Seepärast on vajalik leida enda jaoks sobiv tempo,” oli Kiivikase sõnum.

Tema arvates on piisav, kui koormusi tõsta vaikselt iga kahe-kolme kuu tagant. „Ühele tasemele pole mõtet jääda, sest siis vajub inimene rutiini ja need harjutused ei anna talle enam piisavalt füüsilist koormust,” rääkis Ott Kiivikas, ise samaaegselt harjutusi ette tehes.

Alates oktoobrist tahetakse jõusaalis kolmel-neljal korral nädalas pakkuda võimalusi harjutamiseks koos treeneriga. Treeneritööd hakkab tegema Pathricia Matso.

Jõusaal peaks avardama ka kahe Mustvee kooli sportimisvõimalusi.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus