Otsused, mis võtavad jälle kaua aega

Põltsamaal laineid löövad hooldekodu ja lasteaia teemad käivad kord üles, kord alla. Kord üks, siis teine. Lõplikud otsused valmivad pikalt, tehakse analüüse, mõeldakse, uuritakse. Nüüd on kindel, et Põltsamaa hooldekodule on välja valitud kaks võimalikku asukohta. Uut hooldekodu on vaja peamiselt seepärast, et praegune Lustiveres asuv ei vasta terviseameti nõuetele ning vajab suuri investeeringuid.


Selline otsus tekitab aga küsimusi teistes, kes näevad valla otsuses ebatervet konkurentsi ning arusaamatust, kellele tegelikult hooldekodu rajatakse, kui juba praegu on voodikohtade võimekus olemas. Rääkimata sellest, et peamiselt oma valla inimestele mõeldud Põltsamaa Kodu otsib kliente hoopis maakonna piiridest kaugemalt.

Ent samasugust segadust tekitab Jõgeva vallas aleviku saun, mis läinud aastal kinni pandi. Kui midagi muud koosolekust selgeks ei saanud, siis vähemalt see, et vald küll sauna pidama ei hakka. Seega pakutakse seda võimalust kohalikele, kes võiksid sauna pidada MTÜ alt. Ja isegi kui mittetulundusühing luua, jääb küsimus kanalisatsioonitrassist ja eestvedajast. Rääkimata eelarvest, sest raha aleviku sauna jaoks lihtsalt pole. Ilmselt ei leidu ka investeerijaid, kes julgeks sauna majandamise enda peale võtta, nii et valla toetust enam vaja ei olekski.

Otsused, need võtavad ikka aega. Paraku sõltuvad need tihti rahakoti paksusest ja sellega ei saa hiilata meie maakonnas ükski omavalitsus. Seega tuleb loota rahalaevu, paremaid aegu ja lootust, et keegi tuleb ja teeb. Põltsamaal on esimesed sammud tehtud ning jääb loota, et ka Jõgeva otsustusprotsessid kuidagi liikuma hakkavad.

blog comments powered by Disqus