Otslava küla rahvas saab kokku

Viiel Tabivere valla Otslava küla aktiivsel elanikul on plaanis korraldada oma küla esimene kokkutulek. See saab teoks 12. juulil Otslava külaplatsil ning sinna on oodatud kõik endised ja praegused külaelanikud.

Kokkutuleku  ühe eestvedaja Enn Pärtelpoja sõnul on esimest korda väga keeruline plaane paika panna, sest ei ole ette teada, kui palju rahvast on tulemas. Kümmekond on endast juba korraldajatele märku andnud.

Enn Pärtelpoeg ütles, et üheks Otslava küla endiste ja praeguste elanike kokkukutsumise eesmärgiks on saada ülevaade, kui palju oli seal elanikke varem ja kui palju on neid tänaseks alles jäänud. Samuti loodavad korraldajad, et saadakse infot nendegi kohta, kes küll mujal elavad, kuid Otslavaga ühel või teisel moel seotud on. Selleks ette valmistatud ankeetidel soovitakse näha ka inimeste sünniandmeid, et edaspidi näiteks sünnipäevalapsi õnnitleda saaks. Loodetakse ka mitmed majapidamised üheskoos läbi sõita.

Maarja-Magdaleena segakoori meeslauljatest on moodustatud ansambel, kus Pärtelpoeg ka ise laulab. See kollektiiv on lubanud külapäeval muusikalise meelelahutuse eest hoolitseda. Vähemalt esimesel külakokkutulekul osalustasu ei võeta, kuid kohapeal on plaanis uhhaad keeta ning pakutakse ka võimalust šašlõkki küpsetada.

Otslavas on olemas väike kõlakoda ning noor park. Selle territooriumist on eraldatud väike ala, kuhu iga Otslava majapidamise esindaja saaks istutada oma puu. Ka mälestuskivi paigaldamisele  on mõeldud. Kokkutuleku korraldajad loodavad, et saavad selle traditsiooniks muuta.

TOOMAS REINPÕLD

 

 

blog comments powered by Disqus