Otsitakse kandidaate kodanikuühiskonna Aasta Tegija tiitlile

Seekordse konkursi teemaks on koostöö. See tähendab, et soovime tunnustada Eesti elu edasi viinud algatusi, mille puhul on jõutud tulemusteni erinevate ühiskonnagruppide, piirkondade, rahvuste või riikide ühise tegevusega. Koostöö erinevate ühiskonnasektorite vahel on ka EMSLi novembris korraldatava V Eesti kodanikuühiskonna konverentsi peateema.

“Kõige olulisemad probleemid Eestis ja maailmas on tänapäeval sellised, mida ei saa lahendada riik, vabaühendused või ärid üksi, vaid kus on vaja kõigi ühist mõtlemist ja tegutsemist ehk tugevat kodanikuühiskonda,” ütles EMSLi juhataja Urmo Kübar.

Traditsiooniliselt antakse Aasta Tegija tiitlid välja järgmistes
kategooriates: aasta mittetulundusühing, aasta sihtasutus ja aasta tegu. Lisaks on võimalik tunnustada avaliku sektori organisatsioone, äriettevõtteid ning silmapaistvaid inimesi.

Kandidaate saavad esitada kõik soovijad kuni 20. veebruarini. Palume
ettepanekud saata e-posti aadressil info@ngo.ee või EMSL, Pikk 11, Tallinn 10123. Avalduses palume märkida tunnustamiseks esitatava organisatsiooni või isiku nimi, lühike põhjendus ning ülesseadja nimi ja kontaktandmed.
Valiku kandidaatide seast teeb EMSLi nõukogu. Auhinnad antakse üle märtsis.

EMSLi Aasta Tegijad on pikima traditsiooniga kodanikualgatuste tunnustusüritus Eestis. Varasematel aastatel on tiitli võitnud vabaühendustest näiteks Eestimaa Looduse Fond, Tallinna Lastehaigla Toetusfond, liikumine Kodukant, Prussakovi nimeline rattaühing, E-riigi Akadeemia ja Heateo Sihtasutus; eraisikutest Neeme Järvi, Aino Järvesoo, Nelli Kalikova, Rein Raud, Anne Erm, Jaan Manitski, Ene Hion jt.

Lähemat infot saab kodulehelt www.ngo.ee/tegijad.

URMO KÜBAR,
EMSLi juhataja

blog comments powered by Disqus