Osta mõis ära!

Mõnel kohal vist lihtsalt ei vea. Uue-Põltsamaa mõis ootab juba kaua paremaid aegu. Õigupoolest oli veel pärast von Lilienfeldide perekonna lahkumist 1919. aastal kõik hästi. Eestis säilisid kõige paremini just need mõisahooned, mis koolide kasutuses olid. Uue-Põltsamaalt kolis õppetöö mõisast välja 80. aastatel. Kooli käsutusse jäi mõisakompleks aga 2004. aastani.
Sealt edasi on mõisal ainult viltu vedanud.
Aastal 2004 ostis Uue-Põltsamaa mõisahoone Saue kinnisvarafirma, 2005 lubas Tarvo Kriisa sinna kolmetärnihotelli teha. 2013 kanti äriregistrisse Uue-Põltsamaa Mõis OÜ. 2016 lubas pealkiri Vooremaas, et Uue-Põltsamaa mõisakompleks ärkab uuele elule. Kompleksi omanik Raul Lättemägi lubas reaalseid renoveerimis- ja ehitustöid alustada teenijatehoones, kuhu ta lubas väikest kohvikut ning võimalusi konverentse korraldada. Mõisa peahoone pidi valmima aastal 2021. Siis juba neljatärnilise hotellina.
Nüüd siis müüb kohtutäitur oksjonil Uue-Põltsamaa mõisat. Ja seda mitte omaniku Raul Lättemägi, vaid tema osalusel tegutsenud osaühingu võlgade katteks.
Mis oli laenuandjatel mõttes, kui nad ilma reaalse varata osaühingule laenasid vanade, lagunevate mõisahoonete tagatisel üle 700 000 euro, jääb nende endi arutada. Mõis on tugevalt ülepanditud, ütles pankrotihaldur. Ning selle tulemusena on mõisal oksjonil selline alghind, mis lubab vanadel hoonetel uut algust ilmselt veel pikalt oodata. Hädas on ka laenuandjad, peamiselt kodumaised hoiu-laenuühistud, kellest kõik küll oma raha täies ulatuses kindlasti tagasi ei saa.

blog comments powered by Disqus