Osooni Oss kutsub lapsi joonistama

?Meid ümbritseva õhu ülemistes kihtides ehk atmosfääris paiknev osoonikiht kaitseb meid eelkõige Päikeselt tuleva kahjuliku ultraviolettkiirguse eest ning takistab meie planeedi ülesoojenemist,? selgitas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi osoonikihi olulisust. ?Joonistusvõistlusega palume laste abi, et juhtida kõikide Eesti elanike tähelepanu osoonikihiga seotud probleemidele ning selle olulisusele,? lisas ta.

Keskkonnaministeerium on koolidele jaganud osooni olemust ja vajalikkust kajastava multifilmi ?Ozzy Ozone? (?Osooni Oss?), mis on üleval ka ministeeriumi kodulehel http://www.envir.ee/1037. Seda materjali soovitab Keskkonnaministeerium kasutada joonistusvõistluse jaoks uute teadmiste ja ideede ammutamiseks.

Joonistuskonkursile on osalema oodatud kõik Eestis elavad 8-12-aastased lapsed. Konkursi lõpptähtaeg on selle aasta 29. oktoober. A4 või A3 formaadis ja vabalt valitud tehnikas tööd palume tuua või saata Keskkonnaministeeriumi aadressil Narva mnt 7a, 15172 Tallinn.
Ümbrikule märkida ?Osooni Oss?. Igale tööle palume aga juurde märkida joonistuse pealkirja,
autori ees- ja perekonnanime, vanuse, kooli ja klassi, juhendaja nime ning autori kontaktandmed (telefon, e-posti aadress, aadress).

Tulemused kuulutatakse välja ja auhinnad tublimatele jagatakse novembris. Konkursile laekunud joonistustest avatakse aasta lõpus Keskkonnaministeeriumis näitus.

Täpsemad konkursitingimused saab teada aadressilt http://www.envir.ee/743627 .

BRITA MERISALU,
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja

blog comments powered by Disqus