Oskus õigel ajal lõpetada

Adaverest sirgunud kiiruisutaja Saskia Alusalu on end rahva südamesse kirjutanud. Aastal 2018 sõitis üks pisikese koha uisuovaalidel alustanud tüdruk end olümpiamängude neljandaks. Kogu maailm teadis järsku, et Eestis osatakse kiiruisutada ning väiksest kohast võib tulla suuri tegijaid.


Oma karjääri jooksul pühendus Saskia küll tippspordile, ent ei unustanud seal juures ära ka eeskujuks olemist. Paljud väikesed tüdrukud ja poisid julgesid uisud alla panna ja lähima ovaali poole sammuma hakata.
Otsus tippsportlase karjäärist loobuda ei tulnud Saskiale kergelt. Pärast pikka kaalumist, arenemist ja õppimist leidis ta, et „kiiruisutaja Saskia Alusalu“ lihtsalt ei kõneta teda enam. Teades Saskiat, ei jäta ta sportlasena tehtud tööd kindlasti niisama ripakile. On ta ju öelnud, et keskendub edasigi noortele, spordile ja pöörab tähelepanu ka vaimsele tervisele, mida ta ise koroonaajal oluliseks pidas. Lihtsalt kiiruisutamine pole enam moodus, kuidas seda kõike inimesteni viia.
Elus on ikka nii, et mõnikord tuleb tabada hetke, kus rongilt maha astuda. Tippsport nõuab suurt pühendumust, väga head vastupidavust ja kriitikataluvust.
Saskia tulemused, rekordid ja rõõm pole korstnasse kirjutatud, vaid elab inimeste südames edasi. Ehk ongi kõigil natuke midagi õppida: rohkem tegeleda iseenda sisemaailma, hingehoiu ja enda jaoks oluliste teemadega, siis on õnn ja rahulolu suuremad.
Aitäh ilusate emotsioonide eest, Saskia!

blog comments powered by Disqus