Osaühingus Joosti Aiand õitseb rekordarv tulpe

Põltsamaa vallas osaühingu Joosti Aiandi kasvuhoonetes on tänaseks õitsele puhkenud üle 50 000 tulbi. Osaühingu juhataja Rein Joost peab tänavust aastat tulpide õitsemise poolest rekordiliseks.

Joosti Aiandist ostetakse iga päev tuhandeid tulpe. Juhataja Rein Joosti arvates on erakorraliselt hea tulbiaasta põhjusteks ka aiandi töötajate kogemused ja oskused kevadlillede kasvatamisel ja hooldamisel. ?Kokku on meie aiandis 24 erinevat tulbisorti, millest haruldasemad on punased ja valged papagoitulbid ja narmasõielised tulbid, mida on kõikides põhivärvides ja huvitavates kombinatsioonides,? ütles firma juhatuse liige Inge Angerjas.

Rein Joost märkis, et kevadel algab aiandis kasvuhoonepinna laiendamine: ?Meil on tarvis pool hektarit sooja pinda, seega suurendame kasvuhoonete ala 1500 m2 võrra. Ehitamiseks vajalikud karkassid on juba olemas.?

Inge Angerjas rääkis, et Joosti Aiandil on plaanis pakkuda ka huvitavamat ja atraktiivsemat teenust turistidele. ?Meil on valmis turismi arendamiseks mõeldud ehitise eskiisprojekt,? ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus