Osaühing Eesti Metall võib samuti vanu sõidukeid utiliseerida

Äripäeva Jõgevamaa topis teise koha saanud osaühing Eesti Metall investeeris möödunud aastal ettevõtte nüüdisajastamiseks ja keskkonnanõuetele kohandamiseks 5 miljonit krooni. Samasuguse suurusega investeeringud on plaanitud ka tänavuseks.

?Tegevust alustasime viis aastat tagasi tagasihoidlikult ja väikese klientide arvuga. Järjekindel investeerimine on aidanud firmal saada arvestatavaks ettevõtteks nii Jõgevamaal kui ka Kesk- ja Lõuna- Eestis tervikuna,” ütles musta ja värvilise vanametalli kokkuostmisele ja eksportimisele spetsialiseerunud osaühing Eesti Metall juhatuse liige Eva Pedjak.

Möödunud aasta suurim investeering oli metalligiljotiini ostmine. Giljotiiniga pressitakse kokku ja tükeldatakse terasplekki, mida varem realiseeriti töötlemata kujul. Eva Pedjaku sõnul võimaldab giljotiin muuta ligi 95 protsenti toodangust ekspordikõlbulikuks.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt sai osaühing Eesti Metall 700 000 krooni toetust sadeveekanalisatsiooni ja laadimisplatvormi väljaehitamiseks Jõgeval. See tagab võimaluse keskkonnanõuetest kinnipidamise. ?Keskkonnanormide järgimine tagab ettevõttele jätkusuutlikkuse,? lausus Pedjak.

Tänavuse aasta üheks suuremaks investeeringuks ja arengusuunaks on ligi 2 miljonit krooni maksva ostupunkti käivitamine Tartus.

Osaühingus Eesti Metall töötab praegu 10 inimest. Seoses Tartu ostupunkti avamisega on töötajate arv kasvanud 13-ni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus