Osa pidulisi juba Tallinnas

Tallinnas käivad XI noorte laulu- ja tantsupeo Maa ja ilm” proovid. 260 Jõgevamaa tantsijat ja võimlejat on Tallinnas juba nädala algusest, eile lisandusid neile rahvapillimängijad, täna jõuavad pealinna puhkpilli- ja kammerorkestri liikmed ning homme lauljad.

 

“Oleme jälle oma vanas armsas Linnamäe Vene Lütseumis,” ütles Jõgeva Muusikakooli rahvapilliansamblite Tuustar ja Nöpsid juhendaja Eha Niglas enne Tallinna poole teele asumist. “Nii et teame juba, missugust tervituslugu mängida majandusjuhataja Anatolile ja missugust kokatädidele ning missuguse ukse taga hommikul äratusmängu tuleb mängida.”

Seda, et Lasnamäel asuva Linnamäe Vene Lütseumiga on Jõgevamaa peolistel väga hea koostöö kujunenud, kinnitas ka Tallinnas viibiv maakonna rahvakultuurispetsialist ning laulu- ja tantsupeokuraator Pille Tutt.

“Tunneme, et meid on siin tõesti oodatud ja tehakse kõik, et me end koduselt tunneksime,” ütles ta. “Ka menüü koostamisel on võimaluse piirides laste maitsega arvestatud ning meie omalt poolt oleme kokku leppinud, et me ei virise, vaid katsume kõik tekkivad probleemid läbirääkimistega lahendada.”

Peokuraatori sõnul on noored tantsijad Tallinnas hästi kohanenud, vaatamata sellele, et esimestel päevadel toimusid nende proovid linna mööda laiali paiknevatel harjutusväljakutel — Hipodroomi, Rannavärava, Maarjamäe, Wismari tänava ja Pae tänava staadionil ning Kadrioru staadioni abiväljakul.

“Omapäi lapsed linnas ringi ei liigu, nendega koos on õpetajad ja lapsevanemad,” kinnitas Pille Tutt. “Ja kui juhtub, et satutaksegi veidi vales suunas sõitva bussi peale, siis tekitab see pigem elevust kui ärevust. Teele asutakse alati aegsasti, nii et väikestele eksirännakutele vaatamata jõutakse õigeks ajaks proovile.”

Eile hommikupoolikul said tantsijad liigiproovidega ühele poole ning õhtupoolikuks kogunesid kõik juba lauluväljakule ühisproovile.

“Tundub, et lauluväljak kohaneb hästi tantsijatega ja tantsijad lauluväljakuga ning uudsele kohale vaatamata tuleb taas ilus tantsupidu,” ütles Pille Tutt.

Kui väikesed peavalud ja jalaväänamised välja arvata, on piduliste tervis korras. Ainult ühel poisil otsustati soovitada üheks päevaks proovidest puhkepaus võtta, et tervist turgutada. Ka suurematest päikesepõletustest on senini pääsetud.

“Suur tänu hoolikatele lapsevanematele, kes lastele päikesekreemid ja lihtsamad ravimind kaasa on pannud!” ütles Pille Tutt, lisades, et laste tervise eest kannavad hoolt meie tublid Punase Risti seltsi liikmed, keda juhendab doktor Reet Viigimaa.

Täna ja homme Tallinna saabuvad Jõgevamaa pidulised majutatakse Kalamaja Põhikooli ning Tallinna 1. Internaatkooli Tondil. Eile saabunute hulgas olid aga peale rahvamuusikute ka käsitööõpetajad ja käsitööhuvilised õpilased. Neil kulus eilne õhtu lauluväljakul avatava ehtekoja kaunistamiseks. Tänasest on koda, kus saab vaadata näitusi ja ise meisterdada, juba külastajatele avatud.

“Meie lapsed ja juhendajad kõnelevad, et pealinlased elavad peo ettevalmistustele soojalt kaasa ning ei pea paljuks ühistranspordis sõitvatelt lastelt sõbralikult uurida, kuidas neil päev on läinud,” ütles tantsijate majutuspaiga komandant, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi huvijuht Sirje Ange.

“Loodetavasti leiavad ka paljud jõgevamaalased, eriti esinejate vanemad aega ka Tallinnae pidu vaatama tulla,” lisas Pille Tutt.i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus