Osa omavalitsusi on jäänud Jõgevamaa Nõustajate Ühenduse koostööpartneriks

Olukorras, kus Jõgevamaal on asunud nõustamisteenust pakkuma sihtasutuse Innove Rajaleidja keskus, jätkub tööd ka mittetulundusühing Jõgevamaa Nõustajate Ühendus, kellelt tellivad psühholoogilise nõustamise teenust Jõgeva vald ja mitmed teisedki omavalitsused.

Jõgevamaa Nõustajate Ühenduse juhatuse liige Maire Püss peab omavalitsuste koostööhuvi püsimise põhjuseks  pikaajalist vastastikust koostööd ja kliendile soodsaid hindu.

Odavam teenus

Pakume võimalust tellida psühholoogilist nõustamist, mis jaguneb individuaal- ja perenõustamiseks. Individuaalnõustamise hind on näiteks 12,78 eurot tund,” rääkis Püss.

Huvi püsimist meie tegevuse vastu soodustab seegi, et kõik varem Jõgevamaa Nõustajate Ühenduses töötanud psühholoogid jätkavad selles organisatsioonis tööd praegugi. Neid spetsialiste teatakse hästi ka koolides. Näiteks psühholoog Sirje Vasemägi tegeleb nõustamisega Kuremaa algkoolis, Evi Štukert Laiuse põhikoolis, Maarika Aru Vaimastvere põhikoolis,” ütles Püss.

Jõgeva vallas ollakse Jõgevamaa Nõustajate Ühenduse pakutava teenusega rahul, selle hind vastab proportsioonilt kvaliteedile ja on praegu soodsam kui sihtasutuse Innove poolt loodaval Rajaleidja keskusel,” ütles vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave. Oleme planeerinud valla eelarvesse raha Jõgevamaa Nõustajate Ühenduselt teenuse tellimiseks. Küllap vajaks teenust rohkemgi inimesi, kuid praegune eelarve seab paratamatult omad piirid,” lisas Prave.

Oluline hea koostöö

Kasepääl peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koosolekul anti ülevaade Innove Rajaleidja keskuse tugiteenuse loomise vajadusest ja sihtrühmast. Eesmärk on katta väiksemate koolide nõudlus erinevate haridusteenuste osas. Jõgeva põhikoolil on hea koostöö Jõgevamaa Nõustajate Ühendusega ja loomulikult soovime seda jätkata,” lausus Jõgeva abilinnapea Ants Prii.

Palamuse vallavanem Urmas Astel kinnitas, et piirkonnas on psühholoogilise nõustamise järele vajadus ja seda on võimalik tellida erinevatelt organisatsioonidelt.

Jõgevamaa Nõustajate Ühendusega soovivad koostööd jätkata ka Mustvee gümnaasium ja Voore põhikool. Nõustame ka alaealiste asjade komisjoni poolt suunatud lapsi ja peresid Torma, Jõgeva ja Puurmani vallast. See on koostöö lastekaitsetöötajate tasandil,” märkis Maire Püss.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus