Orthezi 12. kabeturniiri võitis Andrey Kalachnikov

Orthezi 12. kabeturniir, mis tänavu toimus teist aastat järjest Kuremaa lossis, kujunes kindlasti selle aasta tugevaimaks ühepäevaseks turniiriks Eestis. 29 osavõtja hulgas oli neli maailma reitingus esisajasse kuuluvat suurmeistrit, viis nimekat Eesti meistrit ja hulk arvestatavaid noormängijaid. Pingelise turniiri võit läks Moskva suurmeister Andrey Kalachnikovile 14 punktiga 18st, järgnesid Leedu suurmeister Aleksej Domcev 13, Villem Lüüs ja Andrey Napreenkov (Sankt-Peterburg) 12 ning Enno Eerma ja suurmeister Arno Uutma 11 punktiga.

Naismängijate konkurentsis suutis 10 punkti kogunud suurmeister Kaari Vainonen viimases voorus edestada 9 punkti kogunud Triinu Jalga. Võistluste kordaminekule aitas kindlasti kaasa ka Ülar Poomi korraldatava turniiri arvestatav auhinnafond, korraldus ja järjepidevus.

Enamik mängijaist osales ka eelmisel päeval Tartus peetud Tartu Spordiveteranide Koondise turniiril, kus turniirivõit läks Aleksej Domcevile 17 punktiga 18st, järgnesid Andrey Kalachnikov 15 ja Andrey Napreenkov 12 punktiga. Esikuuikusse mahtusid veel Aleksandr Serõn (kabeklubi Into), Kaljo Siimer ja Algo Laidvee 11 punktiga.

Kuu algul toimunud Paunvere 20. kabeturniiri võit läks Algo Laidveele 14 punktiga 18st, järgnesid Andrus Tull (Järvamaa Kabeklubi) 13 ning Uno Plakk ja Kaljo Siimer 11 punktiga. 10 punkti kogunud Kaarel Ots ja Enno Eerma hõivasid pingereas 7. ja 8. koha.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus