Orkla toob Gutta mahlade tootmise Põltsamaale

Norra Orkla kontsern toob Gutta mahlatootmise Põltsamaa Felixisse üle hiljemalt järgmise aasta märtsiks, tootmismahu kasvamise tõttu loob Felix juurde ka uusi töökohti. Kui palju inimesi võib Felixis tööd saada, pole praegu veel täpselt teada.


Põltsamaa Felixi juhatuse esimees Kaido Kaare rääkis, et Orkla on analüüsimas oma tootmisüksuste struktuuri eesmärgiga vähendada dubleerivaid tootmisi ja suurendada efektiivsust, samuti leida rohkem vahendeid innovatsiooniks. “Baltikumis tehti viimase kuue kuni kaheksa kuu jooksul põhjalik analüüs tehaste osas ja otsustati keskenduda kindlate tooterühmade tootmisele teatud tehastes. Selle tulemusena on teatatud Guttas tootmise lõpetamisest ja mahlatootmise  ületoomisest Põltsamaale, samuti otsustati keskenduda kastmete ja majoneesi tootmisele Spilva tehases Lätis. Teatatud on ka tootmistegevuse lõpetamisest Leedus Suslavicuse tehases ja tootmise üleviimisest teistesse Orkla tehastesse. Selline struktuur loob eeldused tootmisefektiivsuse suurenemiseks, samuti koondatakse konkreetse tooterühma tarvis tehtavad investeeringud ühte tehasesse, mille läbi suureneb innovatsioonivõimekus,” rääkis Kaare.

Tema sõnul pole veel täpselt selge, kui palju liine Lätist Eestisse tuuakse, kuid sellest sõltub tootmismaht ja uute töökohtade arv.
Põltsamaa tehasele tähendab selline otsus olulist tootmismahtude suurenemist. Siia toodavate mahlade tootmismaht ületab majoneesi ja kastmete tootmismahu umbes neli korda.

Põltsamaa Felix jätkab köögivilja, valmistoitude, sinepi ja veinide tootmist. Tulevikus koondub kogu  köögiviljatootmine Baltikumis samuti Põltsamaale.
Kokkuvõttes on Kaare kinnitusel tegemist nii Põltsamaale kui ka Eesti toidutööstusele hea uudisega: meie kogemust toidutootmisel hinnatakse ja siia oldakse valmis juurde investeerima.

Põltsamaa Felix teenis 2014. aastal 24,4 miljoni euro suuruse käibe juures 1,5 miljonit eurot kasumit. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 215 inimest, kelle palgakulu moodustas kokku kaks miljonit eurot.

Orkla on toiduainete ja esmatarbekaupade kontsern, mis tegutseb Põhjamaades ja Balti riikides, valitud turgudel Kesk-Euroopas, Venemaal ja Indias. Orkla aktsiad on noteeritud Oslo börsil Norras. 2013. aastal ulatus Orkla käive 32 miljardi Norra kroonini ja grupis töötas kokku umbes 14 670 inimest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus