Orienteerumishooaeg lõppenud

Laura Suur suutis järjekordselt olla tehniliselt keerukal rajal esikohakonkurentsis. Rajameistri “riugastest” tulid tema kaks rivaali siiski mõnevõrra paremini välja, seega saavutas ta kodusena piirdunud konkurentsis kolmanda koha. Indrek Pärn oli omaealiste B-rajal samuti kolmas, eestlastest koguni teine. Meie põhja- ning lõunanaabrid suutsid kolmveerand tuhande osalejaga võistlusel olla parimad ligi pooltes vanuseklassides.

Lõpule jõudev hooaeg oli SK Visa orienteerujatele läbi aegade kõige saavutusterohkem. Jõgeva Gümnaasiumi abiturient Laura Suur jõudis sügiseks Eesti orienteerumiskoondise noortekoondise lävele. Hinnatuim saavutus on neljas koht Eesti meistrivõistlustelt maratondistantsil, Eesti noorte karikasarjas oli Laura lünkliku osaluse kiuste üheksas. Uuele tasemele on jõudnud arengus 15-aastane Indrek Pärn, kelle parim tulemus oli arvukas rahvusvahelises konkurentsis Läti GP-l saavutatud kaheksas koht. Järjepideval tõusuteel on pühendunult lemmikalaga tegelev 18-aastane Rain Vaikmäe. Kolmandat aastat harjutav 12- aastane Margareth Pilv saavutas Eesti noorte karikasarjas tubli viienda koha.

Tugevate tulemusteni jõudsid tänavu ka staa?ikad täiskasvanud. Parim neist on 50-aastane Tauno Kure, kes saavutas omaealistest Eesti meistrivõistlustel maratondistantsil kaheksanda ja tavarajal kümnenda koha, Eesti XII Maaspordimängudel neljanda ja mainekal Põlva Koprakarikal teise koha. Janno Kiviku (35 a) vastavad kohad Eesti MV-l olid seitsmes ja üheksas.

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus