Orienteerumise taassünd Siimustis

Päikeselisel kosmonautikapäeval ehk 12. aprillil peeti Siimusti alevikus kaardi abil orienteerumise õppepäev, millel osales umbes poolsada Siimusti Lasteaed-Algkooli vanemate klasside ja Jõgeva Gümnaasiumi keskastme õpilast.

Õppepäev sai teoks Eesti Orienteerumisliidu koordineerimisel ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel Eesti-Läti piiriülese koostöö raames. Sissejuhatuseks tutvustas noor Eesti koondislane Liis Johanson orienteerumise kui spordiala olemust ja põhitõdesid rohkete slaidide ja videoklippide abil.

Seejärel suunduti tipporienteeruja Lauri Silla paigaldatud ligi 3 km pikkusele valikorienteerumisrajale ning prooviti see Mihkel Karmi koostatud kaasaegse Siimusti aleviku sportkaardi abil läbida. Jooksma mindi kahe- kuni neljaliikmeliste rühmadena ühisstardist ja raja läbimiseks oli aega 45 minutit. Endise Jõgeva EPT tööstusmaastik ja aleviku madalamad paigad olid kaetud kuni meetri sügavuste lumeseguste veteväljadega. Nii mõnedki “tulipead” otsustasid selles looduslikus veepargis isegi tahtliku supluse ette võtta.

Rada oli algajaile piisavalt keeruline: kontrollaja piires läbis selle vaid paar võistkonda. Kiireimaks osutusid “päris” orienteerumistrennis osaleva Martin Miku trio ja üks entusiastlik õpetajanna. Lustliku “karjalasketrallina” kulgenud seiklus sütitas aga enamikus osalenuist tahtmise ka edaspidi metsades kaardi ja kompassiga kulgeda.

16. aprillil tehti 22 Põltsamaa, Jõgeva ja Siimusti kooliõpilasega ühine väljasõit Eesti-Läti ühisliiga võistlusele Tartu Kevad, mis peeti valdavalt veerandmeetrise lumikattega Sõõru metsas. Lihtne 3 km pikkune rada läbiti alguses koos kahe juhendajaga, hiljem iseseisvalt rühmadena.

Esimesel ülestõusmispühal, 24. aprillil kell 12 oodatakse orienteerumishuvilisi lapsi ja täiskasvanuid Siimusti-Saduküla tee esimesele kilomeetrile karjääri põhjapoolse sissesõidutee tõkkepuu juurde, kust minnakse loodetavasti juba lumevabale seiklusele Röövlimäe suunas. Kaugemalt tulijad saavad jätta auto kalmistu parklasse. Tule ja võta sõber kaasa!

i

TOOMAS PUSS, orienteerumistreener

blog comments powered by Disqus