Orienteerujad lõpetasid hooaja Taevaskojas

Osalejaid kogunes tosinast Euroopa riigist, neist enamik Läänemeremaadest. Särava punkti oma esimesele orienteerumishooajale pani 10-aastane Margareth Pilv, kes omaealiste tugevas koduses konkurentsis saavutas teise koha, edestades läbi hooaja triumfeerinud Maarja Vaske. Kahtlemata aitas tema kiirele arengule kaasa mitmel juhul veidi riskantne ja “sunnitud” võistlemine ühe vanuserühma võrra “suuremate” hulgas, kuna Eestis korraldatakse vähe võistlusi lasteradadel.
SK Visa ülejäänud orienteerujad olid enamuses pikast hooajast väsinud ning ei suutnud seekord parimal tasemel võistelda. Meeldivaks erandiks oli 33-aastase Janno Kiviku 7. koht kõige osavõturohkemas, põhiklassi B-rühmas. Ka 18-aastane Mattias Pilv on end orienteerumisradadel leidmas (11. koht).
Tänavustel Eesti meistrivõistlustel olid Laura Suur ja Rahel Valdmaa vastavalt viies ja kuues, neist esimene saavutas rahvusvahelistel võistlustel Lätis eestlastest teise ja üldarvestuses üheksanda koha.
Tänu Jõgeva valla- ja linnavalitsuse ning Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi toetustele, samuti Eldur Orupõllu ja Raimond Pilve “sohverdamistele” saime viie kuu vältel Eesti- ja Lätimaa metsades piisavalt orienteerumisalaseid kogemusi.

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus