Õppus aitab reservväelastel vormis püsida

Laigulistes mundrites noored mehed ei kurtnud külma tuule üle ega olnud üldse eriti jutukad, sest oma tsiviilelu olid nad värava taha jätnud ja tulnud õppusele sõjameheelu elama.

?Oleme teinud ettevalmistusi pool aastat ja meie töö tulemus on paremini väljaõpetatud üksus,? rääkis Vooremaale kapten Peeter Kalvet Eesti kaitseväe Põhja kaitseringkonna staabist.

Tegemist on tavalise õppusega, kuhu on kutsutud suurtükiväegrupis teeninud reservkaitseväelased. Niisugused õppused toimuvad iga aasta, tänavu organiseerib korralisi õppekogunemisi Põhja kaitseringkond.

Kalveti sõnul on tänavune õppus eriline selle poolest, et see pole üksusepõhine, vaid kaasatud on erinevad struktuurid.

Reservkaitseväelased saabusid Jõgevale kogunemispunktist Rakveres. Jõgeva ja Järva maleva kaitseliitlased jagasid reservkaitseväelastele kätte isikuvarustuse. Mitmeid mehi tabas üllatus, et senine vorm ei mahtunudki enam selga ? tsiviilelu oli neile vahepeal tublisti kilosid juurde toonud. Suurem osa meestest sai siiski selga oma vana vormi.

Noored mehed kinnitasid, et õppused neid norutama küll ei pane ja kui laulutuju peale tuleb, laulavad nad neidsamu rivilaule, mida nad kaitseväes teenideski laulsid.

Jõgevalt liikusid reservkaitseväelased edasi Tapale, kus formeerimisõppus jätkub. Suurtükiväe formeerimisõppus on Kevadtormi osaõppus ja suurtükiväelased otseselt Kevadtormi lahingutegevuses ei osale.

Eile lõppes Kevadtormil esimene, kaitselahingute etapp, mille intensiivne faas kestis kaks päeva, ning algas viivitusoperatsiooni ettevalmistus. ?Viivitusoperatsiooni käigus toimub reaalajas ka üksuste ümberformeerimine ning võitlusvõime taastamine,? ütles brigaadiülem major Raivo Lumiste.

Suurõppus toimub heas koostöös kohalike elanike ja omavalitsustega. Nädalavahetusel avastas vaatluslendu teostava kopteri meeskond lennukoridori läheduses põlengu, lennujuhtimistorni edastatud info põhjal saabus sündmuskohale tuletõrje. Õppuse meditsiinigrupp toetas Vooremaa rattaralli läbiviimist ning andis ratturitele esmaabi.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus