Õppepäevad Põltsamaa ametikoolis

Meie kooli pikaajaline koostööpartner Dotnuvos Projektai viis detsembri algul läbi järjekordse koolituse. Seekord toimus see kolmepäevase õppepäevade tsüklina, mille teemadeks adrad ja künd, mullaharimismasinad, liikurmasinad ja nende hoiustamine.

Kuulajateks olid kõik põllumajanduse eriala õpilased ja õpetajad, lisaks ka põllumajandusettevõtjad nii meilt kui ka Viljandimaalt.

Tootejuht Urmas Lees andis häid suuniseid ja näpunäiteid atrade valikuks, rääkis erinevatest valikuvõimalustest, kuidas künda ja atra künniks seada ja reguleerida, tutvustas mitmesuguseid  tööpõhimõtteid.

Teisel päeval keskenduti mullaharimismasinatele. Räägiti, kas ja milleks kasutada kultivaatoreid, randaale, sügavkobesteid ja tihendusrulle.

Kolmandal päeval tutvustas müügijuht Aivo Põld liikurmasinaid ja nendega töötamist, hooldusinsener Uno Milvaste andis soovitusi masinate hoiustamiseks pärast tööperioodi lõppu ja hoolduseks enne uue hooaja algust. Juttu oli sellestki, kuidas masinaid talvel korrosiooni eest kaitsta.

Lisaks tutvustas Addinol Lube Oil müügijuht Martin Barkala erinevaid määrdeaineid ja õlisid.

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>Päevad olid täis huvitavat ja kasulikku infot, lisaks näidati tehnoloogiaid ja masinaid tutvustavaid filme.  

Kuulatu- vaadatuga jäid rahule nii koolitajad kui kuulajad, sest lisaks uuele infole saadi ka vastuseid ja tagasisidet igapäevatöös ette tulevatele probleemidele.

Järgmine koolitustsükkel toimub kokkuleppel Toomas Kulu ja Mati Pärnpuuga Dotnuvos Projektaist veebruarikuus, kuhu ootame samuti oma koostööpartnereid ja praktikabaase, et koos kuulata ja vaadata uuendusi põllumajandustehnika vallas. Seekord on teemadeks taimekaitsepritsid, väetisekülvikud ja GPS-süsteemid.

Aprillikuus on kavas selle hooaja koolituste kolmas tsükkel rohusöödamasinatest.

i

LIIA SAATRE, Põltsamaa ametikooli praktika osakonna juhataja

blog comments powered by Disqus