Õpipoisid lõpetavad kooli

Eelmise aasta 10. jaanuaril võeti Luua Metsanduskoolis töökohapõhisesse õppevormi esmakordselt vastu saeliini operaatoriks ning arboristiks õppijad, kes omandasid 12 nädalat teoreetilisi teadmisi ja viibisid 28 nädalat praktikal.

“Selliste õppegruppide moodustamise tingis vajadus oskustööliste järele metsanduses, haljastuses ja puidutööstuses. Eriti suur puudus on arboristidest, kes tegelevad kasvavate puude ja põõsaste hooldamisega. Vahel usaldatakse puude okste lõikamine teetöölistele, kes võivad aga asjatundmatusest puid lausa sandistada,” märkis Luua Metsanduskooli projektijuht Aino Mölder. “Meie pakkusime välja õppimisvõimalused, kutsetunnistused saavad värsked saeliinioperaatorid ja arboristid aga Metsatööstuse Liidust, milleks tuleb sooritada kutseeksam. Möödunud nädalal sooritasid eksami kõik saeliinioperaatori kursustel osalejad. Kõige võimekamad tegid kutseeksami koguni kõikidel aladel, mida saekaatris töötades vaja läheb.”

Saeliinioperaatoriks ja arboristiks õppijate esimeses lennus on nii neid, kes sellel erialal juba töötavad, kui ka neid, kel õpitavast valdkonnast varem õieti aimugi polnud. Nüüdseks on enamik lõpetanuid endale töökoha leidnud, kusjuures paar noormeest peavad ennast teoorias ja praktikas koguni sedavõrd tugevaks, et kavatsevad välismaale tööle minna.

“Luua Metsanduskool on igati huvitatud koostööst ettevõtetega, kes endale tööjõudu otsivad ja potentsiaalsed töötajad meile õppima suunavad,” ütles projektijuht.

Mölderi sõnul on vastu võetud juba ka uued saeliinioperaatoriks ja arboristiks õppijad. “Huvi asja vastu oli väga suur. Kaasa aitas seegi, et tänased lõpetajad neid erialasid oma tutvusringkonnas hoolega propageerisid. Riigimetsa Majandamise Keskuse tellimusel koolitame õpipoisikursustel ka metsureid.”

“Töökohapõhist õppevormi on varem rahastanud Euroopa Sotsiaalfond. Alates 2006./2007. õppeaastast eraldab selleks aga raha Eesti riik,” lausus Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba.

Reedesel aktusel, mis algab kell 14 Luua Metsanduskooli klubis, saavad diplomid ka päevaõppes ja sessioonõppes maastikuehituse, sessiooniõppes metsandustehniku ja päevaõppes puidukaubanduse eriala lõpetajad.

“Kui tavapärases õppevormis õppinud ja õpipoisikursustel osalenud kokku arvata, jagame välja ligi poolsada lõpudiplomit,” teatas õppeosakonna juhataja Erle Männiste.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus