Õpilaskodude rahvas kohtus Vaimastveres

Kõik sai alguse aga möödunud aasta maikuust, mil Adavere õpilaskodu eesotsas juhataja Liia Aunaga otsustas maakonna teiste õpilaskodude pered endale külla kutsuda. Vaimastverelased võtsid kutse vastu ning nii saigi teoks esimene omavaheline tutvumine ja sõpruskohtumine.

Sedakorda olid võõrustajad Vaimastvere poolelt. Adavere õpilaskodu pere võeti vastu loosungite ja sinilillekimpudega ning juhatati kõigepealt Vaimastvere koolimajja, kus algasid omavahelised võistlused. Alustati õues tõukeratta- ja omapärase suusatamisvõistlusega, seejärel mindi üle võistlustele ja mängudele kooli võimlas. Kõigi võistluste kokkuvõttes selgus, et mõlemad pooled olid üsna tasavägised ning lõpptulemusena õnnestus saavutada sõbralik viik.

Seejärel tehti koos Vaimastvere kooli direktori Väino Lingiga koolimaja ruumidele ring peale ning pärast seda istuti koos õhtusöögilauda. Edasi viidi külalised Vaimastvere kunagisest tõllakuurist ümber ehitatud õpilaskodu kaunite ruumidega tutvust tegema. Päev lõppes laste ühise diskoga ja kasvatajate omavahelise vestlusringiga. Järgmise aasta õpilaskodude omavahelisel kokkusaamisel loodetakse kohtuda ka Voore õpilaskodu perega.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus