Õpilasesinduste liidu suvekool tuleb seekord Valgemetsas

Eesti Õpilasesinduste Liidu meeskond korraldab juba üheteistkümnendat aastat järjest Eestimaa õpilastele ühte kalendriaasta oodatuimat sündmust – suvekooli. XI suvekool toimub 2.-5.augustini Valgemetsa puhkekülas. Selleaastase suvekooli teemaks on “Üksteist peab hoidma”, kus paneme rõhku sallivusele ja kodanikuühiskonnale, samuti kogume ka sisendit õpilasliidu tööks. Näha ja kuulda saab paljusid huvitavaid inimesi ning saab omandada ka uusi kogemusi. Neljal päeval ei jää puudu ka lõbusatest tegevustest ja trallitamisest.


Kuni 2007. aastani kandis antud sündmus suvepäevade nime, kuid 2007. aastal, mil projektijuhiks oli liidu vilistlane Liisa Nuut, muudeti suvepäevad ümber suvekooliks.

Igal suvel, augusti esimese nädala kandis, koguneb üle Eesti seltskond õpilasi (ja õpilasmeelseid), et teha soojendust mõne nädala pärast algavaks uueks kooliaastaks. Suvekooli eesmärgiks on panna noored mõtlema mõnel spetsiifilisel teemal.  2011. aastal keskenduti maailma muutmisele ja sellele, kuidas igaüks meist sellele vähemal või rohkemal määral, otsesemalt või kaudsemalt kaasa aitab. Tänavu on aga teemaks ligimese hoidmine ja erinevuste väärtustamine. Suvekooli näol on õpilasliidu noorte jaoks tegemist ühe oodatuima sündmusega. Suvekool toob sajad noored taaskord pärast pikka suve üksteisega kokku.

Suvekool on liidu vabatahtlikele suurepäraseks motivatsiooni kogumise kohaks ning siin on noorte ees ka värskelt ametisse astunud tegevmeeskond. Suvekoolist kogub tegevmeeskond endale eelolevaks õppeaastaks “materjali”, – millele eeloleval aastal erilisemat tähelepanu pöörata, kuidas eesmärke ellu viia, kuidas kõiki särasilmseid vabatahtlikke oskuslikult kaasata. Tihtipeale on just suvekool olnud paljude EÕELi eestvedajate otsustavaks sündmuseks – just seal märgatakse, et õpilasliit on koht, kus saab areneda koos teistega ning panustada Eesti hariduspoliitikasse.


Eesti Õpilasesinduste Liidu vilistlane ja vabatahtlik aastast 2007 Marili Niidumaa on tõdenud, et 2008. aasta suvekooli korraldamine andis talle ülimalt tugeva tõuke alustada tegevust erinevate sündmuste korraldamisega. Marili märkis julgelt, et tõenäoliselt just selle sündmuse korraldamine viis teda nii kaugele, kuhu ta praeguseks jõudnud on: paar päeva tagasi sai tüdruk teada, et Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ootab teda kultuurikorraldust õppima. Ta on südamest tänulik 2008. aasta tegevmeeskonnale, et teda valiti suvekooli korraldusmeeskonda. Eesti Õpilasesinduste Liidu suvekooli kogunevad maailmamuutjad on muutnud juba tema maailma, ehk suudavad nad ka teiste maailma muuta!

i

HANNA MAI RAADIK Eesti Õpilasesinduste Liidust

blog comments powered by Disqus