Õpilased tähistasid Eesti ja Soome Vabariigi 100. aastapäeva virtuaalnäitusega „Sada pilku minu riigile“

Kiigemetsa kooli eestvedamisel korraldati Kiigemetsa ja Toivula kooli õpilaste kunsti-, foto- ja videoprojektidest virtuaalnäitus „Sada pilku minu riigile“. Näitus pühendati Soome ja Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Näitus väärtustas õpilaste loomingut ilma sellele hinnangut andmata. Eesmärk oli koguda mõlemast koolist sada projekti.

Töid hakkasid õpilased ise ja koos õpetajatega ette valmistama ja pildistama-filmima jaanuaris ning viimaste töödega saadi valmis aprilli lõpuks. Virutaalnäitusele võisid esitada õpilased nii individuaalseid kui ka rühmatöid. Kõik tööd pidid olema pildistatud või filmitud ja digitaalselt kooli serverisse üles laetud. Teemadeks võisid olla loodus, inimesed, ajalugu, legendid – kõik, mis tundus põnev, oma kooli ja sõpruskooli õpilastele näitamist väärt.

Lõppüritus toimus 24. mail Kiigemetsa koolis Soome sõpruskooli õpilaste külaskäigu ajal. Koos vaadati Kiigemetsa kooli õpilastööde esitlusi ja kokkuvõtvaid filmiklippe ning Toivola kooli sõprade sajast slaidist koosnenud ülevaadet Soome ajaloost, kultuurist, loodusest ja Toivola koolipere elust. Virtuaalnäitust näevad kooli serverist sõpruskoolide õpilased ja nende vanemad.

MEELIS TASUR

blog comments powered by Disqus