Õpilased soovivad oma koolile juubelikingituse teha

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilasesindus korraldab teisipäeval, 5. detsembril oma koolis heategevuskontsert-kohviku. Nii selle kui ka 13. ja 14. detsembril koolis toimuva jõululaada tuludest tahetakse osta koolimaja teise korruse puhkenurka istmed.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilasesinduse presidendi Annemari Kolleri sõnul toimub jõulueelne heategevuskontsert-kohvik koolis juba viiendat korda.

“Kui varem oleme kontserdi ja kohviku tuludest teinud kingitusi linna vähekindlustatud peredele, siis seekord otsustasime teha kingituse oma koolile, mille loomisest tänavu sada aastat täitub,” ütles Annemari Koller.

Tema sõnul on koolimaja esimese korruse fuajees võimalik istuda diivanitel, teisel korrusel see võimalus puudub. Seal istutakse tihti lihtsalt põrandal, sest muud võimalust pole. Kui seal istmed oleksid, muutuks koridor hubasemaks, aga ka funktsionaalsemaks: puhkenurgas saaks tunni ajal vajaduse korral rühmatööd teha.

“Et kohas, kus istmed hakkavad paiknema, ripuvad seinal presidentide pildid, tahame, et mööbel oleks piisavalt soliidne,” ütles Annemari Koller.

Teisipäeval kell 19 kooli aulas algaval heategevuskontserdil esinevad Põltsamaa ühisgümnaasiumi ja muusikakooli lauljad ja muusikud ning Põltsamaa kultuurikeskuse noored tantsijad. Oma panuse annavad ka ühisgümnaasiumi vilistlased. Kontserdi ajal tegutseb kohvik, mille pidajaks on kooli õpilasesindus. Kontserdile on oodatud kõik, kes muusikaelamusi saada ja noorte algatust toetada soovivad.

13. ja 14. detsembril peetakse Põltsamaa ühisgümnaasiumis jõululaata. Seal pakuvad klasside esindused, lapsevanemad ning kooli töötajad omavalmistatud küpsetisi, jõulukaarte ja muud jõuluteemalist käsitööd. Kauplemine käib kella 10-14 koolimaja esimese korruse fuajees ja ostjateks on enamasti oma kooli õpilased, kuid oodatud on ka väljastpoolt tulevad huvilised.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilasesinduse projekti “Õpilaselt õpilasele” toetavad ka mitmed linna ettevõtted: Romec Metall OÜ, Otsus Elekter OÜ, Põltsamaa Uus Apteek, Palmako AS, Vecordia Põltsamaa Vorstitööstus OÜ ja Vali Uudised ning Vali Press. Õpilasesindus on kutsunud üles kooliperet toetama projekti omapoolsete annetustega. “Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilasesindus tänab kõiki, kes on panustanud projekti õnnestumisse! Soovime kõigile kauneid jõule!” sõnas Annemari Koller.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus