Õpilased mängisid politseinikega jalgpalli

Abiturientidest lõi mõlemad väravad Teet Saar, politseinikest said jala valgeks Kajar Pent, Jarek Pavlihhin ja Urmas Treier.

Kuigi koolipoisid kohtumise kaotasid, oli mäng üsna tasavägine ning põnevaid hetki ja ilusaid mängukombinatsioone pakkusid mõlemad osapooled. Abituriendid tekitasid teisel poolajal politseinike värava all mitu olukorda, millest oleks võinud saada värav, kuid ?puurivaht? oli osavam.

Ühine seisukoht oli, et tegelikult ei kaotanud keegi, sest võitis sport. Mõlemale võistkonnale oli autasuks tort ja janu sai kustutada karastusjookidega.

Linnarahvas kardab

Need politseitöötajad, kes parajasti jalgpalli ei mänginud, kuulasid meelsasti inimeste muresid. Konstaabel Helmer Halliku sõnul linnarahvas just väga meelsasti ligi ei tule, rohkem vaadatakse eemalt. Inimestel on Halliku sõnul visa püsima arusaam: politseinik on see, kes karistab.

Selleks on vajalikud ka taolised üritused, et inimesed hakkaksid võtma korravalvureid lihtsalt ühena oma seast. Samal ajal saab kodanikele jagada asjakohast teavet.

Noorsoopolitsei jagas Jõgeval materjale narkootikumide tarvitamise ja suitsetamise kahjulikkuse kohta, aga ka näiteks teavet jalgratta ja autoga liiklemisest. Kui algul oli laua juures vaikus, siis ürituse lõpu poole tundis juba nii mõnigi pakutava vastu huvi.

Kohtumised Mustvees ja Voorel

Lõuna Politseiprefektuuri korrakaitsejaoskonna preventsioonitalituse konstaabli Marge Kimmeli sõnul ei jää Jõgeva Gümnaasiumi juures toimunud üritus sugugi ainsaks. Juba 1. juunil, lastekaitsepäeval, lähevad politseinikud Mustveesse ja Voorele.

Mustveesse võetakse kaasa autosid ja varustust, mida näidatakse, samuti tegeldakse lastega, jagatakse neile näiteks värviraamatuid. Kõik huvilised saavad politseinikega vestelda, muresid kurta ja küsimusi esitada.

Edasi sõidetakse Voorele, kus korravalvurid osalevad lasteüritusel ja mängivad õpilastega jalgpalli. Voorel on korravalvurite meeskonna vastaseks 8.-9. klassi meeskond. ?Kõige tähtsam on sport, mitte tulemus,? reageeris Marge Kimmel küsimusele, ega politseinike meeskond poistele liiga tee.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus