Õpilased annetasid kingiraha kodututele loomadele

 

Vahetult enne jõule käis Jõgeva Gümnaasiumi IXb klassi kolm õpilast Rakveres kodutute loomade varjupaigas, et sealsete asukatele kogutud annetused üle anda ja neile seeläbi jõulurõõmu valmistada. Sama kooli XIa klassi lapsed viisid Tartu varjupaika 55 kilo koeratoitu.

Mailis Harjo sõnul tekkis tal loosipakkide tegemise asemel annetuste kogumise idee sõbraga trennis mõtteid vahetades. Kui ta selle klassikaaslastele välja käis, oli enamik asjaga päri.

“Raha annetati südametunnistuse järgi: just niipalju, kui kellelgi võimalik oli,” ütles Mailis Harjo. “Kui klassijuhataja Rakvere loomade varjupaigaga ühendust võttis, saime teada, et kõige rohkem oleks neil vaja loomatoitu ning tekke-madratseid loomadele küljealusteks. Kogutud raha eest ostsimegi loomatoitu, tekid-madratsid tõime kodudest.”

Rakveres jõulukingitust üle andmas käisid peale Mailise veel Teele Soopalu ja Kadi Tali. Oleks mindud suuremagi seltskonnaga, aga Mailise ema Merikese autosse poleks rohkem inimesi mahtunud.

“Kui teleekraanil võib loomade varjupaigast päris kena mulje jääda, siis kohapeal olles saad aru, kui kitsas loomadel seal tegelikult on ja kui vähe neil on ruumi liikuda,” ütles Mailis Harjo.

Tema ema Merike lisas, et tal on hea meel, et noored ise niisuguse toreda asja välja mõtlesid ja teoks tegid.

“Olen ka ise suur loomasõber, seepärast meeldis mulle väga mõte just loomade varjupaigale kingitus teha,” ütles Merike Harjo.

Mailise sõnul on paljud sõbrad, kellega ta MSNis oma klassi heategevusaktsioonist kõnelnud on, öelnud, et kavatsevad samuti tuleval aastal midagi sarnast ette võtta.

Rakvere kodutute loomade varjupaiga perenaine Leili Kang oli Jõgeva Gümnaasiumi IXb klassi annetuse üle väga rõõmus. Tema sõnul peetakse varjupaika jõulude ajal päris palju  meeles.

<p />

„Mitmetest koolidest on käidud meile toitu ja muud vajalikku toomas. Neid klasse, kes loosipakid tegemata jätavad, raha kokku korjavad ning selle eest kodututele loomadele vajalikku toovad, on tänavu päris palju,” tunnistas Kang.

Tema sõnul ei olnud loomadel  jõulude ajal millestki puudus. „Eks jõulude aeg ole ikka kingituste tegemise aeg. Kui jõulud läbi saavad, tuleb argipäev. Koeri on palju, kasse samuti,” tõdes ta.

Jõgeva Gümnaasiumi XIa klass viis oma kingiraha Tartu kodutute loomade varjupaika. Klassijuhataja Viktor Nõmm rääkis, et nende klassist käis Tartus Raadil asuvas varjupaigas seitsmeliikmeline delegatsioon. Kokku viidi  sinna 55 kilo koeratoitu.

Viktor Nõmme sõnul on ka tema klassi õpilaste seas koeraomanikke, seetõttu tulid lapsed mõttega kingiraha hoopis kodututele loomadele annetada kohe kaasa. Vooremaale teadaolevalt on samasuguseid aktsioone jõulude eel ka Jõgeva Ühisgümnaasiumis korraldatud.

iii

RIINA MÄGI

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus