Õpibuss peatub Vägaris, Jõgeval ja Palal

 Õpibuss, mille meeskonna moodustavad Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras esindajad, külastab maakondi 1. – 19. oktoobrini, jagades õppimisalast infot, pakkudes meelepäraseid õpitegevusi, samal ajal on võimalus kasutada internetti jne. Ühtlasi annavad peatuspaikades teavet piirkonna ja aktuaalsete teemade kohta ning vastavad küsimustele kohaliku elu tegelased. Kõik huvilised on oodatud.

Teekonda alustas õpibuss selle nädala esmaspäeval Läänemaalt, suundudes edasi Rapla-, Harju- ja Pärnumaale. Eeloleval esmaspäeval jõutakse Järvamaale. Jõgevamaale saabub õpibuss teisipäeval, 9. oktoobril. Esimene peatus on kella 11 ? 13 Pajusi vallas Vägaris raamatukogu juures (kontaktisik Aili Soolepp, tel 5100799). Sinna on kohale lubanud tulla ka Pajusi vallavanem Reet Alev, kes annab ülevaate valla tegemistest ja tulevikuplaanidest. Pajusi rahvamaja juhataja Aili Soolepp kõneleb sellest, millega tegeleb Pajusi külaselts ning kuidas seltsi tegevus on mõjutanud piirkonna elu ja millised õpiringid Pajusi rahvamajas algaval hooajal tegutsema asuvad.

Kella 14 ? 16 peatub õpibuss Jõgeval Täiskasvanute Keskkooli juures Aia 34 (kontaktisik Reet Kikkas tel 5241754). Sinna on rahvaga kohtuma kutsutud tööturuameti Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste, et valgustada tööturu võimalusi maakonnas, karjääri valikut ja piirkonna vajadusi. Muidugi vastab ta ka huviliste küsimustele ning on valmis andma individuaalset nõu. Ülevaate Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli õppetöö korraldamisest annab kooli direktor Reet Kikkas.

Edasi liigub õpibussi meeskond Palale ning teeb kella 17 ? 19 peatuse Pala kultuurimaja juures (kontaktisik Malle Weinrauch).  Pala abivallavanemalt Urmas Laurilt saab kuulda valla tulevikuplaanidest ning sellestki, mil moel täiskasvanud õppureid toetatakse ja missugused on võimalused tööturul. Valla kultuurispetsialistilt Margit Soievalt kuuldakse erinevatest ühis- ja huvitegevuse võimalustest.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus