Õpetajate päev Jõgeva Ühisgümnaasiumis

Jõgevale igapäevakooliellu naasnuna hakkasime kohe oma suuri unistusi teoks tegema ja nii see kestis kuni oodatud tähtpäevani. Tõdesime, et vist paljud koolid ja sealhulgas meie oma on unustanud, mida õpetajate päeva traditsioon endast tegelikult kujutab. See päev peaks olema õpetajate pidupäev, kus neid vääriliselt austavalt koheldakse. See päev peaks neile võimaldama mõttehetke, et olla iseendaga, näha maailma ja igapäevaelu teise pilguga … Ja et õpilased õpetajatööd ja selle töö tegijaidki lähemalt tundma õpiksid. Meil oli soov valmistada üllatusi. Nii otsustasime algatada uue traditsiooni: pakkuda oma pedagoogidele vaba hommikupooliku ning kutsuda nad kella 12-ks kooli pidulikule aktusele.

Päev algas nagu tavaliselt ? kell 8.00. Et just koolivõimu piduliku ülevõtmise hetkel lipuväljakul hakkas kõvasti vihma sadama, tuli silmapilk teha ümberkorraldus ja kogu koolipere rivistada fuajees. Ei ole vist raske ette kujutada, kui keeruline, aga samas põnev see oli. Uued õpetajad olid huvitava välimusega: mõnel olid prillid ja parukas, mõnel noormehel aga seelik, kõpskingad ja meik. Nalja ja naeru kui palju! Aktuse pidime läbi viima võimenduseta, sest see oli üles pandud õue. Kerge see kohe kindlasti polnud, aga me saime hakkama. Väheke kaduma läks küll algushetk, kus uus direktsioon ja õpetajad saabusid kooli õppesõidu veoautoga. Seda sai vihma tõttu näha läbi akna. Koolivõim sai üle võetud ja algasid tunnid.

Meie, noored “õpetajad?, püüdsime matkida oma õpetajaid. Välimust tabada oli ehk kõige kergem, aga olemust märksa raskem. Riietus, mis erines sellest, mida iga päev kanname, tegi meid koolimajas väiksematele kergesti märgatavaiks, ehk ka autoriteetsemaiks.

Hämmastav oli kogeda vaeva, mida pedagoogid iga päev nägema peavad. Küll oli keeruline olukord, kui õpetaja uut osa seletas ja keegi samal ajal tagapingis juttu ajas või muusikat kuulas. Olime tundide ettevalmistamisega nii palju vaeva näinud, huvitavat materjali otsinud ja selle enese jaoks lahti mõtestanud, et teistele edasi anda. Segav oli seegi, kui vahetunnis uut tundi veelkord läbi mõeldes ja kolleegiga arutades kostus koridorist kohutav kisa-kära, nii et kõik tuli sinnapaika jätta ja korda pidama tormata. Raske oli kedagi korrale kutsuda, sest ülemeelikust oli nii palju. Hea, saime enne kooli lõpetamist sellise kogemuse. Saime omal nahal tunda, kui raske ja palju energiat nõudev on tegelikult õpetajaamet.

Kella 12ks tulid kooli pärisõpetajad. Abituurium oli neile ette valmistanud aktuse. Laulsid kooli kõige nooremad ? I klassi õpilased. Esines meie kooli õpetajate laste ansambel. Varem koostatud küsitluse põhjal olime kirja pannud õpilaste mõtteid õpetajatest, mida nüüd ette kandsime. Kõige paremini jäi aga arvatavasti kõigile meelde kahe abituuriumiklassi ühisbändi esinemine, mida publik palus korrata. Päevakangelased lõid oma asendajatega tantsu, initsiatiiv tuli loomulikult nooremate poolt.

Aktuse lõpus kinkisime igale õpetajale lilleõie, valimiku õpilaste poolt kirja pandud mõtteteradest ja omavalmistatud kaltsunuku. 10 õnnelikku õpetajat said Fortuuna tahtel ilusalongi Duaal kinkekaardid. Võimu andsime küll üle, aga midagi jätsime ka endale, sest päeva lõpp oli veel kaugel. Õhtul viisime oma õpetajad Tartusse Vanemuise teatrisse etendusele “Teatriparadiis?.

Tundub, et rahule jäime nii meie kui ka õpetajad. Pärast aktust tulid mitmed õpetajad tänu avaldama, öeldes, et olime suutnud luua täiusliku päeva. Hea on õppida koolis, kus õpilaste ja õpetajate suhted on head.

Suurimad tänud meie sponsoritele, kelleta me mitte kuidagi sellise sündmuse korraldamisega hakkama poleks saanud.

AITÄH:
Avaks OÜ
SEB Eesti Ühispank
Ilusalong Bellissima
OÜ Opter
Jõgeva Majandusühistu
OÜ Bitboard
Carstop
AS Lemeks Jõgeva
Hr. Kaido Lehtla
OÜ Maksi Bussid
FIE Helgi Koho
Ilusalong Duaal
FIE Leida Veri
Fookus

MEELIKE VILLA,
TANEL KOLBERG,
Jõgeva Ühisgümnaasiumi abituriendid

blog comments powered by Disqus