Õpetajad puhkasid Peipsi ääres

Teisipäeval ja kolmapäeval kogunes Peipsi äärde Piirioja puhkekeskusse üle saja koolmeistri üle kogu Eesti. 

“Üleriiklik Õpetajate Suveseminar pole mitte lihtsalt üks järjekordne suveüritus, vaid selle teeb eriliseks, et ta toimub esimest korda,” vahendas Vooremaale üks ürituse ellukutsujatest ja korraldajatest, Põltsamaa ÜG õpetaja Maive Lääne.

 

Töötad ja spordialad

Pärast avamist ja tervitussõnavõtte said osalejad valida erinevate töötubade vahel, milleks olid orienteerumine, inglise tantsud, seikluskasvatus, tervislik toitumine ja esmaabi. Õpetajad kinnitasid, et said töötubadest mitmeid ideid, mida hiljem koolis kasutada.

Töötubadele järgnes mõõduvõtt mitmetel spordialadel nagu võrkpall, orienteerumine paljud individuaalsed alad (petank, vabavisked, kuulijänn, noolemäng ja veekotivise).

Võrkpallis olid teistest tublimad Nõo Reaalgümnaasium, Lihula Gümnaasium ja Narva KÕK, sõudmises Ida-Viru võistkond, Põltsamaa ÜG ja Ida-Viru II võistkond, pesapallis Harju KKÜ, Ülenurme Gümnaasium ja Ida-Viru võistkond, vankriratta veeretamises Harju Kehalise Kasvatuse Ühing, Põltsamaa ÜG ja Avinurme Keskkool.

Koolijuhtide mitmevõistluses osales kokku 7 koolijuhti. Välja anti kaks esimest kohta, mis läksid Merje Aavikule Ülenurme Gümnaasiumist ja Aivar Saarelale Avinurme Gümnaasiumist. Teise kohta sai Ingrit Keerma Harju KKÜ-st ja kolmanda Jaanus Järveoja Nõo Reaalgümnaasiumist.

Jõgevamaale oli tuldud nii Harjust kui Virust, Pärnu- ja Läänemaalt. “Kõige kaugemad nurgad on Lihula ja Kilingi-Nõmme. Tulid need, kes tahtsid, mingeid tingimusi ega piiranguid meie korraldajatena ei seadnud,” kinnitas Lääne. 

 

Füüsiline vorm oli hea

Põltsamaa pedagoogid olid õpetajate suvepäevadele peakohtunikuks kutsunud Jõgevamaa Spordiliidu Kalju esimehe Uno Valdmetsa, kes kinnitas, et õpetajad said ülesannetega hästi hakkama.

“Sellist tunnet küll ei ole, et koolid oleksid valinud välja just eriti sportlikud õpetajad, pigem on siia tulnud need, kes on tahtnud meeldivalt aega veeta. Pole komplekteeritud mingeid koondvõistkondi, et tulla siia spordis kedagi lööma, vaid elatakse lihtsalt kaasa,” kinnitas Valdmets, et Piiriojale saabunud õpetajate näol oli tegemist lihtsalt mitmekülgsete võimetega inimestega.

Tema sõnul oli korraldajate põhieesmärk,  et õpetajad saaksid puhata ja koos olla. Seetõttu valiti võistlemiseks just selliseid alasid, mis ei eeldanud spetsiifilisi oskusi, vaid üldist füüsilist vormi. Nüüd on ju eksamid ka juba läbi ja õige puhkamise aeg alanud. 

 

Järgmisel aastal jälle

Raha niisuguse ürituse korraldamiseks tuli Lääne sõnul Hasartmängumaksu nõukogust ja Koolispordiliidult, Haridusministeerium ja Haridustöötajate Liit olevat toetanud ettevõtmist vaimselt ja mõtteliselt.

“Muidugi on sponsoritena taga ka meie Põltsamaa Ühisgümnaasium ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju. Idee hakkas meil idanema tänavu veebruaris, olime koos Kaja Raimetsa ja Uno Valdmetsaga kolmekesi selle vankri ees. Märtsis saatsime reklaami välja kõikidesse koolidesse. Loodame, et järgmisel aastal on skeptikuid vähem ja osavõtjaid veelgi rohkem. Kui rahvale meeldib, võib tulevikus korraldada ka kolmepäevase ettevõtmise,” rääkis Lääne.

Et tegemist on uue üritusega, ei kavatse Põltsamaa õpetajad korraldamist esialgu veel enda käest ära anda. “Kavatseme samalaadset ettevõtmist korrata aasta pärast ja muuta see traditsiooniks. Koht, Piirioja Puhkekeskus, jääb ka tõenäoliselt järgmise aasta kogunemiskohaks,” kinnitas Lääne.

JAANIKA KRESSA

 

 

blog comments powered by Disqus