Õpetajad pidasid Peipsi ääres suveseminari

“Püksid, püksid! Püksid maha!” hüüdis üks Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja teisele ja kolmas sikutaski teisel pükse allapoole. Siis aidati lohmakad püksid kambakesi jalga neljandale õpetajale, kes nendega kohe punuma pistis.

 

Põltsamaa õpetajad ei tegelenud kollektiivse riietevahetamisega, nad osalesid õpetajate suveseminari teatevõistluses, kus tuli sooritada erinevaid ülesandeid, näiteks joosta üks ujumislest jala otsas, sealjuures kordamööda üht paari laiu lühikesi pükse kandes. 

Idee kehalise kasvatuse õpetajate suvepäevadelt

Üleriigiline õpetajate suveseminar toimus eelmisel teisipäeval ja kolmapäeval Piirioja puhkekeskuses Peipsi ääres. Sinna oli tulnud peaaegu sada õpetajat ja koolidirektorit kolmeteistkümnest koolist ja organisatsioonist üle Eesti. Teist korda toimunud üritusel oli esindatud ka kolm Jõgevamaa kooli: Põltsamaa Ühisgümnaasium, Anna Haava Pala Põhikool ja Puurmani Gümnaasium.

Ürituse idee autor Maive Lääne, kes õpetab ise Põltsamaa Ühisgümnaasiumis matemaatikat ja saksa keelt, ütles, et mõte suveseminari korraldamisest tekkis kaks aastat tagasi kehalise kasvatuse õpetajate suvepäevadel. “Nii lahe seltskond oli, aga ainult kehalise õpetajad,” rääkis ta, “mõtlesime, miks ei ole sellist, kuhu võiks tulla ükskõik millise aine õpetajad.”

Kuna kõiki pedagooge hõlmavat suveüritust Eestis üldse ei olnud, korraldasidki Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetajad ja Jõgevamaa spordiliit Kalju vabariikliku õpetajate suveseminari, et kõik, kes koolis töötavad, saaksid koos mõnusalt aega veeta.  

Sporti võeti huumoriga

Suveseminari esimene päev algas töötubadega, kus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi töötajad õpetasid näiteks meisterdamist looduslike materjalidega ja stressimaandamist ning tegid loovustreeningut.

“Töötubadel oli kaks suunitlust: esiteks see, et õpetajad enda jaoks õppida saaksid ning teiseks et saaks omandatud teadmisi ka ise lastega töötades kasutada,“ rääkis korraldajameeskonna liige Maive Lääne.

“Huvitav oli, õppisin ise ja saan lastele ka edasi õpetada,” ütles line-tantsu ja seiklusmängude töötubadest osa võtnud Avinurme Gümnaasiumi huvijuht Marika Schasmin.

Päev jätkus sportlike võistlustega. Pedagoogid võtsid muuhulgas mõõtu võrkpallis, teatevõistluses, maastikumängus ja petankis, võidu visati nooli, lendavaid taldrikuid ja veekotte. Eraldi toimus koolijuhtide võistlus, kus kõige osavama Eesti koolidirektori tiitli pälvis Aivar Saarela Avinurme Gümnaasiumist.

“Eks nad kõik sellised kiiksuga või huumoriga võistlused ole,” sõnas Lääne spordialade valiku kohta, “võib-olla ainult võrkpall on natuke tõsisem, mõni meeskond rääkis, et tegi eile isegi trenni.”

Peale spordikava lõppemist korraldas Kalle Kolberg Narva kutseõppekeskusest pedagoogide teadmiste proovilepanekuks viktoriini, õhtul ei puudunud ka saunaskäik ja tantsuansambel.

Lääne on kindel, et üritus jätkub ka järgnevatel aastatel. Ta loodab, et sellest saab üleriigiline traditsioon ja kutsub kõiki õpetajaid aasta pärast kaasa lööma. Siiani on tema sõnul kõik osalejad väga rahule jäänud. 

iii

MARJU UUSEN

blog comments powered by Disqus