Ootuste latt on kõrgel

Maavanem Aivar Kokk ja linnapea Viktor Svjatõ?ev ei väsi Mattiiseni päevade avamisel kordamast, et Jõgevale saabub kevad igal aastal koos noorte muusikutega. Tullakse kogu Eestist ja isegi mere tagant. Saaremaalt näiteks tuleb lauljaid alati terve suur bussitäis.

?Ega väiksema seltskonnaga ole mõtet nii kaugele tullagi,? ütles Saaremaa Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Mari Ausmees. ?Aga see ei tähenda, et kõik, kes tahavad, Jõgevale tulla saaksid. Meil on alati enne maakondlik ansamblite konkurss ja siia pääsevad ainult paremad. Ülejäänud saavad esineda oma maakonna noorte kultuuripäevadel, mis toimuvad meil tänavu juba kolmeteistkümnendat korda.?

Mari Ausmehe sõnul pole Saaremaa Ühisgümnaasiumis küll vaja kedagi kaikaga lauluproovi ajada: tema ise juhendab tervelt nelja poiste- ja kaht tütarlasteansamblit ning kolme koori. Aga koolil on veel teinegi muusikaõpetaja.

?Kui ma ise teeksin seda tööd vastumeelselt, ega siis lapsedki vist laulda tahaks,? tunnistas Mari Ausmees. ?Aga mulle ansamblite-kooride juhendamine meeldib.?

Elu lõpuni tasuta

Mari Ausmees ja Rapla muusikaõpetaja Thea Paluoja on ainsad, kes käinud oma õpilastega kõigil Mattiiseni-päevadel. Mulluste kümnendate muusikapäevade puhul anti mõlemale õigus käia sel üritusel tasuta, st osavõtumaksu maksmata.

?Mul endal polnud see meeleski,? tunnistas Mari Ausmees. ?Korraldajad tuletasid meelde. Tasuta osalemisõigus pidi meil Theaga olema elu lõpuni.?

Vaiko Eplik on üks paljudest noortest muusikutest, kes saanud tuule tiibadesse Mattiiseni-päevadelt. Tänavu on ta sellel üritusel esimest korda ?üriiliikme staatuses.

?Julgen öelda, et sain Mattiiseni-päevadelt ja teistelt koolipõlves läbi tehtud konkurssidelt päris kopsaka ning ?anriliselt mitmekesise kogemuse,? ütles Vaiko Eplik. ?Ja seda mäletan, et Jõgeval oli alati lõbus ja anti hästi süüa. Tänavusel konkursil loodan näha head, ilusat ja siirast musitseerimist.?

Kooreriisujad

Ka teine ?ürii ehk Suure Kõrva liige, teleprodutsent Eve Viilup ütles, et ootuste latt on päris kõrgele seatud.

?Olen Mattiiseni-päevadel pärast mitmeaastast vaheaega ja usun, et kui tase veel suisa lakke pole tõusnud, siis iga vahepealse aastaga natuke kõrgemale tõusnud on see ometi,? arvas Eve Viilup.

Tema sõnul on Mattiiseni-päevad, nii nagu ETV ?Laulukarussell? ja ?Kaks takti ettegi? noortele ja nende juhendajatele heaks stiimuliks.

?Eelkõige tullakse siia selleks, et leida oma tööle väljund ja saada tagasisidet, kui lisaks sellele õnnestub saada aga ka laureaaditiitel või peapreemia, siis on see lisaboonus,? ütles Eve Viilup. ?Tunnistan, et meie, telekonkursside korraldajad, oleme õigupoolest kooreriisujad: kui muusikaõpetajad kohtadel ei teeks tublit tööd ning kui ei toimuks Mattiiseni-päevad, solistide ja duettide konkurss Kuressaares, Ülenurme laulukonkurss Jõulutäht jne, poleks meil midagi teha.

Mis aga Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevadesse puutub, siis paremat viisi ühest väikesest linnast sirgunud suurmehe mälestuse jäädvustamiseks pole minu arust olemaski. Annaks jumal, et korraldajad niipea ei väsiks!?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus