Ootuseaeg ongi käes

Kadripäevaks talviseks pööranud ilm lisas päevadele tublisti lumevalgust ja kinkis saabunud advendiajale rõõmsa sissejuhatuse. 

Laste meeli köidavad  taas päkapikud ja nende salapärased öised sussivisiidid, täiskasvanud võiksid aga hakata kaalutlema, kuidas võimalikult vähe mõttetuid oste tehes  võimalikult paljusid kaasinimesi pühade puhul rõõmustada saaks.

Tähelepanu võiks pöörata sellelegi, et jõule oodates ei tuleks mitte neid kuu aega ette pidada, lükates igal nädalavahetusel ahju priskeid praade ja verivorste ning krõbistades söögi alla ja peale ohjeldamatult piparkooke. Vastupidi — kirik soovitab pühadelaupäevani hoopis napi ja lahja kõhutäitega läbi ajada, et vaim virgem ja mõte erksam püsiks.  On ju jõulud enesesse vaatamise, andestamise ja nõrgema toetamise pühad.

Täna on aga juba andresepäev, mille kohta vanarahvas tähele on pannud, et kui kadripäeval veel maa mõnel pool pehme ja porine ongi, siis andres kaanetab kõik põhjalikult. Vähemalt sel aastal peab see rahvatarkus kohe kindlasti paika. 

30. november 2010

blog comments powered by Disqus