Ootame huvilisi foorumile ja mälestusi kirja panema

Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub foorumile “20 aastat põllumajandusreformi algusest” 25. mail algusega kell 12. Käesoleval aastal möödub 20 aastat põllumajandusreformi seaduse ettevalmistamise algusest. Põllumajandusreform oli osa omandi- ja maareformist. Põllumajandusreformi seaduse ideest, seadusandlikust ja organisatsioonilisest ettevalmistusest, mõttetalgutest, fraktsioonide seisukohtadest, põllumajandusreformi seosest omandireformiga, põllumajandusreformi elluviimisest ja tulemustest Lätis, Leedus ja Eestis.

Kõnelevad Mati Tamm, Maido Paju, Jüri Ginter, Ants Käärma, Liia Hänni, Heldur Peterson, Arvo Sirendi, Mati Sepp, Helje Veer. Põllumajandusreform omandireformi osana läbi juristi pilgu kõneleb foorumi moderaator Uno Feldschmidt.

Põllumajandusmuuseum ootab kõiki, kes selles protsessis osalesid: nii reformide läbiviijaid kui inimesi, keda see kõige enam puudutas, ka antud teemal mälestusi kirja panema ja osalema muuseumi poolt koostatud teemakohasele küsimustikule vastama. Muuseum kasutab saabunud materjale 2012. aasta märtsis avatava näituse ja konverentsi ettekannete koostamisel.

i

ERELIN KÕRTS,  Eesti Põllumajandusmuuseumi ekspositsioonide programmijuht

blog comments powered by Disqus