Ööseiklustest huvitujaid oodatakse Narva

Üle 700 õppuri ja 70 õpetaja Eesti eri paikadest said tänavu võimaluse tutvuda Narvaga, osaledes siinse kindluse ööseiklustes, mis korraldati projekti Raudteed pidi kultuuripärandi juurde” raames. Narva kindluse teenindusosakonna juhataja Tatjana Klinina sõnul peeti see tänu muuseumide ja teiste asutuste koostööle Edelaraudteega.

Lõppeval 2013. aastal, mida nimetatakse ka kultuuripärandi aastaks, pakkus Edelaraudtee  kooliõpilastele tasuta sõitu,  muuseumid võimaldasid teadmisi täiendada ja kogu päeva huvitavalt veeta  nii õpilastel kui ka õpetajatel.

Et rong jõuab Narva hilja õhtul ning sõidab ära varahommikul kell 6.46, pakkus Narva kindlus õpilastele seiklusi öises linnas ja lossis, mille käigus saadi aimu Narva ajaloost.

Narva kindluse Põhjahoovis kostitati lapsi maitsva pudru ja taimeteega ja pärast õhtusööki suundusid kõik öisele matkale. Kamina juures mängiti läbi nukker legend lippur Olafist, mis jutustas rüütellikkusest ja armastusest. Seejärel suundusid lapsed ööbima ühte keskaegse kindluse ruumidest, tundes end selle tõeliste asukatena, ja veetsid seal iseseisvalt aega.

Öised seiklused Narva kindluses olid mõeldud nii eesti kui vene keelt kõnelevatele õpilastele.

Aprillis, mais, septembris, oktoobris ja novembris külastas Narvat 36 rühma paljudest koolidest üle Eesti. Üks Paikuse kooli õpetaja kirjutas: Aitäh toreda ekskursiooni eest. Kindluses töötavad väga toredad ja meeldivad inimesed. Nad on alati abivalmis ja suhtlevad meelsasti õpilastega. Õppurid jäid väga rahule.”

Tammiku kooli õpilased pidasid öist ekskursiooni väga vahvaks.

Narva kindluse programmijuhi Jelena Sohrannova kinnitusel loodetakse  selle jätkumist ka järgmisel aastal.

Igal juhul räägime kõigile – tere tulemast Narva ja Narva kindlusse. Meil on alati teie jaoks palju huvitavat,” lisas Sohrannova.

SVETLANA ZAITSEVA

blog comments powered by Disqus