Ööpäev tõi 8 uut nakatunut, Tartu jätab ära pühapäevase kontserdi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 531 COVID-19 põhjustava viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 3 positiivset tulemust Tartumaale (2 Tartu linna), 3 Harjumaale (2 Tallinna) ja 1 Narva. 1 positiivse tulemuse puhul on maakond teadmata. 3 Tartumaa juhtumit on eile diagnoositud Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajad. 1 Harjumaa juhtum on seotud varasemate Ida-Virumaale sisse toodud juhtumitega Valgevenest, teine juhtum on seotud 18. juuli Vabanki puhanguga. Ülejäänud nakatunute puhul käib hetkel veel asjaolude täpsustamine, teatas Terviseamet.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on olukord Tartus jätkuvalt tõsine ja nõuab kõigilt tartlastelt vastutustundlikku käitumist. “Linnavalitsus võtab omalt poolt ette mitmeid samme viiruse leviku ennetamiseks ja piiramiseks. Otsustasime jätta ära linna korraldatava pühapäevaks kavandatud Curly Stringsi kontserdi ning sulgesime linna lasteaedades Tähtvere ja Mõmmik ühe rühma, kus oli kokkupuuteid viirusekandjatega. Selleks, et kaitsta meie kõige haavatavamaid gruppe, seame sisse ajutise külastuskeelu Tartu Hooldekodus ja Vaimse Tervise Hooldekeskuses,” täpsustas Klaas.

Tartu Linnavalitsuse ja Terviseamet soovitavad kahe lähima nädala jooksul vältida siseruumides toimuvaid üritusi, hoida avalikes kohtades ja üritustel distantsi, desinfitseerida või pesta regulaarselt käsi ning kehva enesetunde korral jääda koju.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus