Ööpäevaga lisandus 125 testi, neist viis Jõgevamaale

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 987 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 125 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 48 inimesel. Raplamaale lisandus 29 ja Ida-Virumaale 19. Pärnumaale lisandus seitse, Jõgevamaale viis ja Tartumaale viis. Läänemaale, Saaremaale, Valgamaale, Viljandimaale ja Võrumaale lisandus üks uus juhtum. Seitsmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega. Jõgevamaale lisandunud kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega, ühel juhul on nakatumise asjaolud selgitamisel ning üks juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Harjumaal. 

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 48,46. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Haiglaravil vajab 32 inimest

28. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti viis inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kaks. Koju saadeti kaks inimest (üks koju saatmine registreeriti tagantjärgi). Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati seitse.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 543 COVID-19 haigusjuhtumit 529 inimesega.

28. oktoobri seisuga on tervenenud 3 626 inimest. Neist 2 660 inimese (73,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 966 inimese puhul (26,6%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 256 000 esmase testi, nendest 4 590 ehk 1,78 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart<http://www.terviseamet.ee/koroonakaart>.

Testi esimesel võimalusel

Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Ära kohtu tõbisena sõpradega ega mine ühelegi üritusele või peole, isegi mitte korraks. Püsi kodus ja ravi end terveks.

Viiruse levik on Euroopas jätkuvalt hoogustumas, endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral.

Harjume sellega, et maski tuleb kanda siseruumides, kus distantsi hoida ei ole võimalik.

Terviseamet kutsub tööandjaid üles korraldama tööd paindlikult ja võtma töökohal kasutusele võimalikult palju tõhusaid ohutusmeetmeid. Haigusnähtudega töötajaid ei tohi tööle lubada. Kodus paranemine ja haigena mitte tööl käimine on nii töötaja kui ka tööandja huvides.

 

blog comments powered by Disqus